Parex Asset Management

Aizvadītajā nedēļā Latvijas starpbanku naudas tirgus likmes noslīdēja uz leju. RIGIBOR overnight saruka par 0.38 procenta punktiem, līdz 2.84%, vienas nedēļas darījumu likme - par 0.20 procenta punktiem, līdz 3.04% līmenim, bet viena mēneša darījumu likme nedēļu noslēdza par 0.08 procenta punktiem zemāk - pie 3.53% atzīmes. Patlaban banku naudas resursi šķiet pietiekošā daudzumā un sagaidāms, ka nākamajā nedēļā starpbanku naudas tirgū valdīs stabilitāte un likmes svārstīsies ap to pašreizējiem līmeņiem.

Par banku apmierinošo likviditāti liecināja arī Latvijas Bankas rīkoto Repo izsoļu rezultāti, kur nedēļas laikā kopumā tika izsniegti lata resursi tikai 30.3 miljonu latu apjomā. Lielāko daļu apgrozījuma (94%) veidoja darījumi ar atmaksas termiņu 7 dienas, kuru likme atkāpās no 2.78% līdz 2.76%. Pārējo apgrozījumu veidojošo 28 dienu darījumu likme atskaites perioda ietvaros saglabājās nemainīga 3.00% līmenī.

Rīgas Fondu biržā parāda vērtspapīru tirgus kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā saruka līdz 595 tūkstošiem latu. Visaktīvāk tika tirgotas valsts 10 gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2013. gada 14. februārī, veidojot nedaudz vairāk nekā trešdaļu no kopējā darījumu apjoma.

Trešdien, 8. oktobrī notika valsts 10 gadu obligāciju izsole, kurā piedāvāja iegādāties vērtspapīrus 16 miljonu latu apmērā. Izsolē piedalījās 10 dalībnieki, kuru pieprasītais apjoms sasniedza 23.15 milj. latu, taču, tā kā Valsts Kasi neapmierināja banku piedāvātās likmes, tika pārdoti vērtspapīri tikai par 1.47 miljoniem latu.

Obligāciju vidējā svērtā ienesīguma likme, kā jau tika gaidīts, tikai nedaudz pārsniedza 5% līmeni - 5.10% (pārdotajiem vērtspapīriem tā svārstījās no 5.15% līdz 5.00%), kas ir nedaudz zemāk nekā iepriekšējā šīs pašas emisijas izsolē, kad vidējais ienesīgums sasniedza 5.15%.

Atbilstoši mūsu prognozēm, Latvijā septembrī, salīdzinot ar augustu, ir reģistrēta 0.5% inflācija, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vislielāko ietekmi uz cenu indeksu ir atstājis sezonas apavu un apģērbu cenu pieaugums. Aizvadītajā mēnesī preces palika par 0.4% dārgākas, bet pakalpojumi - par 0.6%. Gada laikā, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, patēriņa cenas ir augušas par 3.1%.

Banka Nord/LB Latvija informējusi, ka tā gatavojas izlaist obligācijas 10 miljonu latu apjomā, un pirmā emisija 5 miljonu apmērā iecerēta jau novembrī. Šo lēmumu ir pieņēmusi bankas padome, bet tas vēl ir jāapstiprina bankas akcionāru ārkārtas pilnsapulcē, kas notiks 7. novembrī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra