Parex Asset Management

Pagājušajā nedēļā starpbanku naudas tirgus likmes, kā jau tika gaidīts, turējās augstos līmeņos, vienlaikus perioda beigās bija novērojama arī iepriekš prognozētā likmju atkāpšanās. Nedēļā kopumā RIGIBOR overnight saruka par 0.14 procenta punktiem, līdz 4.14%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.10 procenta punktiem, līdz 4.18% līmenim. Savukārt viena mēneša darījumu likme nedēļu noslēdza par 0.05 procenta punktiem zemāk - pie 4.29% atzīmes. Tā kā ir novērojama pakāpeniska latu resursu atgriešanās tirgū, tad sagaidāms, ka nākamās nedēļas laikā likmes turpinās uzņemto lejupslīdes kursu.

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Bankas rīkotajās Repo izsolēs tika izsniegti lata resursi 50 miljonu latu apmērā. Visu apgrozījumu veidojošo 7 dienu darījumu likme pakāpās no 3.69% uz 3.83%.

Rīgas Fondu biržā parāda vērtspapīru tirgus kopējais apgrozījums pārskata periodā saruka līdz 1.23 miljoniem latu. Visaktīvāk tika tirgotas valsts 12 mēnešu parādzīmes ar dzēšanas termiņu 2004. gada 24. septembrī, kas sastādīja gandrīz pusi no kopējā darījumu apjoma.

3. decembrī notika valsts 12 mēnešu parādzīmju izsole, kurā piedāvāja vērtspapīrus 9.6 miljonu latu apmērā. Kā jau tika gaidīts, netika pārdots viss piedāvātais parādzīmju apjoms, lai arī pieprasījums (13.01 miljons latu) pārsniedza piedāvājumu. Pārdotas tika parādzīmes 4.5 miljonu latu apmērā ar vidējo diskonta likmi 3.49%, kas ir par 0.12 procenta punktiem augstāk nekā septembra beigās notikušajā atbilstoša termiņa vērtspapīru izsolē.

11. decembrī Latvijas Hipotēku un zemes banka rīkos atkārtotu desmit gadu ķīlu zīmju izsoli, kurā piedāvās iegādāties vērtspapīrus 3 miljonu latu apmērā. Šīs emisijas kopējais apjoms ir 7 miljoni latu, kuponu likme - 5.25%, bet dzēšanas termiņš - 2013. gada 15. augusts. Atgādināsim, ka pirmajā posmā 25. novembrī, kad tika piedāvāts šāds pat ķīlu zīmju apjoms, īpašniekus atrada papīri tikai 154.5 tūkstošu latu vērtībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra