Jānis Paplavskis
Naudas tirgus operāciju vadītājs
Parekss banka


Aizvadītajā nedēļā Latvijas starpbanku naudas tirgū valdīja samērā mierīga gaisotne un starpbanku naudas tirgus likmes krasas izmaiņas nepiedzīvoja. RIGIBOR overnight noslīdēja par 0.01 procenta punktu, līdz 3.08%, vienas nedēļas darījumu likme - par 0.06 procenta punktiem, līdz 3.15% līmenim, bet viena mēneša darījumu likme saruka par 0.02 procenta punktiem, līdz 3.35%. Tajā pat laikā trīs un sešu mēnešu likmes pakāpās par 0.01 un 0.06 procenta punktiem, nedēļu noslēdzot attiecīgi pie 3.63% un 3.95% atzīmes, savukārt garākā termiņa 12 mēnešu likme nedēļas beigās atradās par 0.04 procenta punktiem augstāk - 4.25% līmenī.

Banku tiekšanos pēc likviditātes turpināja apmierināt Latvijas Banka - aizvadītajā nedēļā Repo izsolēs kopumā tika izsniegti lata resursi 48.4miljonu latu apmērā, no kuriem gandrīz visi ar atmaksas termiņu septiņas dienas. Tuvākās nedēļas laikā sagaidāms, ka situācija starpbanku naudas tirgū būs stabila un likmes svārstīsies ap to pašreizējiem līmeņiem, jo banku likviditāte uz doto brīdi šķiet apmierinoša.

7. maijā tiek plānota valsts vērtspapīru izsole, kurā piedāvās iegādāties viena gada parādzīmes 6.4 miljonu latu apmērā. Pēc mūsu domām, vērtspapīru ienesīgums būs mazāks par 4%, un ļoti ticami šķiet arī tas, ka netiks pārdoti visi izsolei piedāvātie vērtspapīri.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra