Parex Asset Management

Kā jau tika gaidīts, arī aizvadītajā nedēļā bija jūtams komercbanku likviditātes iztrūkums, kā rezultātā starpbanku naudas tirgus likmes turpināja rāpties augšup. RIGIBOR overnight nedēļas laikā pieauga par 0.14 procenta punktiem, līdz 3.45%, vienas nedēļas darījumu likme – par 0.16 procenta punktiem, līdz 3.46%, bet viena mēneša darījumu likme palielinājās par 0.03 procenta punktiem, līdz 3.58% atzīmei. Sagaidāms, ka nākamās nedēļas sākumā starpbanku naudas tirgus likmes varētu pakāpties vēl nedaudz un tad pagriezties un doties lejup.

Skaidri redzamu apliecinājumu karstajai interesei par latu resursiem, sniedza Latvijas Bankas rīkotajās Repo izsolēs fiksētais apgrozījums, kas aizvadītajā nedēļā sasniedza 100 miljonus latu. Pie tam visu apgrozījumu veidojošo 7 dienu darījumu likme pakāpās no 2.86% uz 3.09%.

Rīgas Fondu biržā parāda vērtspapīru tirgus kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā pieauga līdz 3.26 miljoniem latu. Visaktīvāk tika tirgotas valsts 3 gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2006. gada 29. augustā (31.5% no kopējā apgrozījuma).

19. novembrī notiks valsts 3 gadu obligāciju izsole, kurā piedāvās vērtspapīrus 12 miljonu latu apmērā (kopā ar ceturtdienas fiksētās likmes izsoli – 15 miljonu latu). Sagaidāms, ka varētu atkārtoties iepriekšējo izsoļu scenārijs – banku piedāvātās likmes nesakritīs ar Valsts Kases vēlmēm, un tāpēc netiks izpirkts viss piedāvātais vērtspapīru apjoms. Obligāciju vidējā ienesīguma likme izsolē varētu būt aptuveni 4%. Atgādināsim, ka šīs pašas emisijas izsolē 4. novembrī pārdeva obligācijas tikai 635 tūkstošu latu apmērā ar vidējo ienesīguma likmi 3.99% līmenī.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, patēriņa cenas Latvijā oktobrī, salīdzinot ar septembri, pieauga par 0.9% (preču cenas šajā periodā palielinājās par 0.9%, bet pakalpojumu – par 0.7%). Vislielākā ietekme uz cenu indeksa kāpumu bija augošajām apģērbu un apavu, kā arī dārzeņu cenām. Savukārt gada laikā, tas attiecībā pret 2002. gada oktobri, fiksēta inflācija 3.3%.

Statistikas pārvalde informējusi, ka Latvijas eksports šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar atbilstošo periodu gadu iepriekš, ir pieaudzis par 16.9%, līdz 1213.1 miljonam latu, kamēr importa apjoms – par 21.3%, līdz 2166.5 miljoniem latu. Līdz ar to ir palielinājies arī importa pārsvars par eksportu: šā gada deviņos mēnešos šī starpība bija 78.6%, bet pērn – 72.2%.

Latvijas Banka informējusi, ka tekošā konta deficīts septembrī bija 48.9 miljoni latu, kas ir par 3 miljoniem vairāk nekā pērnā gada septembrī un par 3.6 miljoniem latu vairāk nekā augustā.

Bankas Nord/LB Latvija akcionāri 7. novembrī apstiprināja bankas padomes iepriekš pieņemto lēmumu izlaist divas obligāciju emisijas katru 5 miljonu latu apjomā, no kurām pirmā emisija iecerēta jau šā gada decembrī. Obligāciju dzēšanas termiņš būs 3 gadi, bet kuponu likme tiks piesaistīta 6 mēnešu RIGIBOR.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra