Parex Asset Management

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s 11. augustā ir apstiprinājusi Latvijas reitingus to iepriekšējā līmenī. Ilgtermiņa saistības ārvalstu valūtā un valdības vērtspapīri vietējā valūtā ir novērtēti ar A2, nosakot stabilu reitingu nākotnes prognozi. Moody’s savu soli pamato ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā, viegli pārvaldāmo valsts parādu un finanšu sistēmas stabilitāti.

Aizvadītajā nedēļā Latvijas starpbanku naudas tirgus likmes, atbilstoši mūsu prognozēm, nedaudz noslīdēja uz leju. Tā, RIGIBOR overnight saruka par 0.11% procenta punktiem, līdz 3.08%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.05 procenta punktiem, līdz 3.19% līmenim. Tajā pat laikā viena mēneša darījumu likme nedēļu noslēdza par 0.02 procenta punktiem zemāk - pie 3.38% atzīmes. Sagaidāms, ka arī nākamajā nedēļā situācija starpbanku naudas tirgū būs mierīga, un likmes svārstīsies ap to pašreizējiem līmeņiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Bankas rīkotajās Repo izsolēs kopumā tika izsniegti lata resursi 70 miljonu latu apmērā. Šoreiz praktiski visu apgrozījumu veidoja 7 dienu darījumi, kuru likme nedēļas laikā pakāpās par 0.01 procenta punktu, līdz 2.76%. Savukārt 28 dienu darījumu likme atskaites perioda laikā saglabājās nemainīga 3.00% līmenī.

Rīgas Fondu biržā parāda vērtspapīru tirgus kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā saruka līdz 885 tūkstošiem latu. Visaktīvāk tika tirgotas valsts desmit gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2013. gada 14. februārī, kas sastādīja aptuveni 45% no kopējā apgrozījuma.

Saskaņā ar Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem jūlijā, salīdzinot ar jūniju, ir fiksēta deflācija 0.3% apmērā. Aizvadītajā mēnesī preču cenas saruka par 0.4%, bet pakalpojumu - par 0.2%. Patēriņa cenu indeksu

lielā mērā ietekmēja gan dārzeņu, gan apģērbu un apavu cenu kritums, kā arī administratīvi regulējamo tarifu paaugstināšana. Gada laikā, salīdzinot ar 2002. gada jūliju, patēriņa cenas ir cēlušās par 3.8%, tai skaitā precēm - par 4.4%, bet pakalpojumiem - par 2%.

Centrālā statistikas pārvalde arī informējusi, ka Latvijas eksports šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir palielinājies par 18.8%, kamēr imports pieaudzis par 20.5%. Līdz ar to, gada laikā ir palielinājies arī importa pārsvars pār eksportu, ja 2002. gadā šī starpība bija 71%, tad šogad jau - 73.4%.

Savukārt Latvijas Banka paziņojusi, ka jūnijā tekošā konta deficīts bija 51.2 miljoni latu. Salīdzinājumam, šā gada maijā deficīts bija par 6 miljoniem lielāks, bet 2002. gada jūnijā par 10.9 miljoniem latu mazāks.

12. augustā sākās Latvijas Hipotēku un zemes bankas nesen reģistrēto sešu gadu ķīlu zīmju izplatīšana. Kopumā 2009. gada 15. augustā dzēšamās ķīlu zīmes tiks izsolītas 3 miljonu latu apjomā. Šīm ķīlu zīmēm ir mainīga kuponu likme - 6 mēnešu RIGIBOR + 0.5%, kas periodam no 15. augusta līdz nākamā gada 15. februārim tika noteikta 4.5% apmērā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra