Parex Asset Management

Aizvadītajā nedēļā Latvijas starpbanku naudas tirgus likmes nedaudz pakāpās uz augšu. RIGIBOR overnight pieauga par 0.13 procenta punktiem, līdz 3.21%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.09 procenta punktiem, līdz 3.28% līmenim. Vienlaikus viena mēneša darījumu likme nedēļu noslēdza par 0.03 procenta punktiem augstāk - pie 3.41% atzīmes. Sagaidāms, ka nākamajā nedēļā līdz ar jaunā obligāto rezervju fiksācijas perioda sākumu (25. augustā) starpbanku naudas tirgus īsākā termiņa likmes piedzīvos nelielu kritumu.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Bankas rīkotajās Repo izsolēs kopumā tika izsniegti lata resursi 89 miljonu latu apjomā. Arī šoreiz lielāko daļu no apgrozījuma veidoja 7 dienu darījumi, kuru likme nedēļas laikā pakāpās no 2.76% līdz 2.78%. Savukārt 28 dienu darījumu likme atskaites perioda laikā saglabājās nemainīga 3.00% līmenī.

Rīgas Fondu biržā parāda vērtspapīru tirgus kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā pieauga līdz 2 miljoniem latu. Visaktīvāk tika tirgotas valsts desmit gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2013. gada 14. februārī, kas veidoja aptuveni 62% no kopējā apgrozījuma.

Saskaņā ar Valsts Kases datiem, Latvijas kopējais parāds jūlija beigās bija 829.1 miljons latu, kas ir par 72.67 miljoniem vairāk nekā gada sākumā. No kopējās summas lielāko daļu veido ārējais parāds - 464.88 miljoni latu, savukārt iekšējais parāds veido atlikušos 364.22 miljonus latu.

Trešdien, 27. augustā notiks 3 gadu valsts obligāciju izsole, kurā piedāvās vērtspapīrus 12 miljonu latu apmērā (kopā ar ceturtdienas fiksētās likmes izsoli - 15 miljonu latu). Ļoti iespējams, ka netiks pārdoti visi piedāvātie vērtspapīri, un ienesīgums varētu būt aptuveni 3.5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra