Parex Asset ManagementOtrdien naftas cenas pazeminājās, jo tirgu sasniedza ziņa, ka Nigērijas lielākā strādnieku arodbiedrība pēc sarunām ar valdību ir nolēmusi atsaukt streiku, kas, ja ne uzlabos situāciju, tad vismaz neļaus tai vēl vairāk pasliktināties. Tiesa, lai valstī atgrieztos lielās ārvalstu naftas kompānijas, jautājums par etniskajiem nemieriem joprojām ir aktuāls.

Naftas cenas uz leju spieda arī fakts, ka nenotika gaidītā Huseina uzstāšanās televīzijā, kas ļāva vaļu spekulācijām, ka Irākas līderis varētu būt ievainots vai gājis bojā.

Naftas cenas turpināja samazināties arī trešdien. Tirgus dalībnieki gaida iknedēļas Amerikas Naftas Institūta (API) un Enerģētikas Departamenta (DOE) publikācijas. Pēc ziņu aģentūras Bloomberg veiktās analītiķu aptaujas, tirgus speciālisti sagaida, ka iepriekšējā nedēļas Amerikas naftas krājumi ir pieauguši. Bez tam ziņas par ASV karaspēka tuvošanos Bagdādei viesa tirgū zināmas cerības par kara darbības beigām saskatāmā nākotnē, kas varētu nozīmēt arī naftas piegāžu atjaunošanos.

Investoru lēmums pēc vairākas dienas ilgušās akciju lejupslīdes paviesoties fondu tirgu piespieda atkāpties arī zeltu, kura vērtības samazināšanās kopsolī ar dolāra nostiprināšanos turpinājās arī trešdien.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra