Parex Asset Management

Naftas tirgos aizvadītajā nedēļā turpinājās pēdējā laikā ierastā nenoteiktā cenu mētāšanās. Kopumā nedēļu naftas cenas noslēdza ar nelielu pieaugumu: Eiropas Brent naftas fjūčera cena pieauga par 1.3%, līdz 27.60 dolāriem; Urālu naftas cena pakāpās par 1.2%, līdz 26.25 dolāriem, savukārt 95 benzīna cena Eiropā uzlēca par 8.5%, līdz 301 dolāram.

Noteicošais faktors naftas cenu svārstībās aizvadītajā nedēļā bija naftas sektora darbinieku streiks Nigērijā. Nigērijas naftas sektorā strādājošo arodbiedrība nedēļas ievadā paziņoja, ka, ja līdz svētdienai valdībā neizpildīs tās izvirzītās prasībās, tā atsauks no darbavietām visus sektorā strādājošos, tādejādi paralizējot valsts naftas ieguves un eksportu. Ņemot vērā jau tā visai saspringto un neskaidro situāciju pasaules naftas tirgos, kā arī faktu, ka Nigērija ir sestā lielākā naftas piegādātāja ASV, naftas cenas strauji metās augšup. Bez tam, lai paradītu savas nostājas nopietnību, arodbiedrība patiešām sāka darbinieku atsaukšanu no to darbavietām, kas gan vēlāk tika apturēta. Naftas cenas nedēļas izskaņā atvēsināja ziņas, ka valdībai ir izdevies panākt ievērojamu progresu pārrunās ar arodbiedrību, kas deva zināmas cerības, ka Nigērijas naftas sektors tomēr turpinās darbu.

Pie naftas cenu kāpumu sastimulējošiem faktoriem gribētos pieskaitīt arī Amerikas Naftas Institūta (API) un Enerģētikas departamenta (DOE) iknedēļas atskaites, kas gan acīmredzamu atspoguļojumu šīs nedēļas cenu virzībā neguva. API un DOE, līdzīgi kā iepriekšējā nedēļā, nesataisnoja analītiķu izteiktos minējumus par naftas un naftas produktu komercrezervju pieaugumu, uzrādot naftas krājumu samazināšanos par 2 miljoniem barelu un vēl lielāku benzīna krājumu kritumu. Nākamajā nedēļā būtiskākie faktori, kas noteiks naftas cenu svārstības, būs jaunākās ziņas par Nigērijas streiku, kā arī API un DOE atskaites, kas parādīs nedēļas sākumā Meksikas līcī plosījušās vētras atstāto ietekmi uz naftas krājumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra