Parex Asset Management

Trešdien Ziemeļjūras Brent jēlnaftas fjūčera cena pieauga par 1.07%, līdz 23.51 dolāram par barelu, Urālu jēlnaftas cena pakāpās par 1.72%, līdz 21.26 dolāriem par barelu, savukārt 95 benzīna cena Eiropā uzkāpa par 1.17% līdz 260.00 dolāriem par tonnu.

Pēc vairākas dienas ilgušās cenu lejupslīdes trešdien pasaules naftas tirgos bija vērojama neliela naftas cenu augšupeja. Tirgus dalībnieki ņemot vērā pēdējās dienas vērojamo cenu lejupslīdi, šķiet, izlēmuši, ka naftas cenas ir pietiekami zemas, lai veiktu būtiskus melnā zelta iepirkumus. Bez tam zemās naftas cenas laika aizdomāties arī par iespējamām OPEC "represijām", lai nepieļautu arī tālāku cenu lejupslīdi.

Tiesa cenu kāpumu kaut daļēji "atdzesēja" Amerikas Naftas Institūta (API) un Enerģētikas Departamenta (DOE) iknedēļas atskaites. Abas, atbilstoši analītiķu prognozēm, pārskata nedēļā reģistrēja naftas krājumu pieaugumu, tiesa ievērojami mazāku nekā iepriekšējā nedēļā. Toties gan API, gan DOE reģistrēja ievērojami benzīna krājumu pieaugumu.

Komentējot patreizējo situāciju tirgū Starptautiskās Enerģētikas Aģentūras (IEA) izpilddirektors Klods Mandils (Claude Mandil) paziņoja, ka naftas krājumu pieaugums ir galvenais faktors tirgus stabilitātes nodrošināšanai. Pēc IEA domām, OPEC plānotais 2 miljonu barelu dienā naftas samazinājums, var būtiski ietekmēt šo stabilitāti, ņemot vērā patreiz zemos naftas krājumu līmeņus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra