Parex Asset Management

Pēc pirmdienas brīvdienām naftas cenas Eiropā otrdien atvērās ar ievērojamu lēcienu augšup, kam par iemeslu kļuva pirmdien vērojamais cenu pieaugums Amerikā. Amerikas naftas cenu pieauguma sekmēja bažas par iespējamo Irākas naftas eksporta atsākšanas kavēšanos. Pēc dažu speciālistu izteikumiem, Irākas naftas rūpniecība pēdējo gadu nolaidības, kara un zagšanas rezultātā ir ievērojami cietusi, un tās atjaunošana var aizņemt ievērojamu ilgāku laiku nekā sākotnēji tika prognozēts. Šāds pavērsiens tirgu "diez ko neiepriecināja", ņemot vērā trešajā ceturksnī gaidāmo pieprasījuma pieaugumu un OPEC plānoto naftas eksporta samazināšanu.

Patlaban aktuālākais jautājums ir, cik lielā mērā paspēs atjaunoties ASV naftas un degvielas krājumi? Situāciju neatvieglo arī ar Irākas "pīrāga dalīšanu" saistītā birokrātija.

Pēc straujā cenu lēciena otrdienas rītā sekoja neliela cenu korekcija lejup. Tirgus speciālisti sagaida, ka trešdien līdz ar ASV tirgus atvēršanos publicējamās atskaites uzrādīs naftas krājumu pieaugumu par 3, līdz 5 miljoniem barelu. Turklāt jaunieceltais Irākas naftas ministrs paziņoja, ka valstī tuvāko nedēļu laikā varētu tik atsākta naftas ieguve 1.5 miljonu barelu dienā apmērā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra