Jānis Paplavskis
Naudas tirgus operāciju vadītājs
Parekss Banka

Kā jau tika gaidīts, aizvadītajā nedēļā situācija Latvijas starpbanku naudas tirgū stabilizējās un starpbanku naudas tirgus īsākā termiņa likmes atgriezās pie pēdējā laikā ierastajiem līmeņiem. RIGIBOR overnight saruka par 0.13 procenta punktiem, līdz 3.18%, vienas nedēļas darījumu likme - par 0.29 procenta punktiem, līdz 3.22% līmenim, bet viena mēneša darījumu likme nedēļas beigās atradās par 0.09 procenta punktiem zemāk - 3.50% līmenī. Tajā pat laikā garākā termiņa - trīs, sešu un divpadsmit mēnešu likmes stāvēja nesatricināmi stabilas pie attiecīgi 3.78%, 4.03% un 4.37% atzīmes.

Latvijas Banka turpināja aktīvi apgādāt komercbankas ar lata resursiem - aizvadītajā nedēļā apgrozījums Repo izsolēs sasniedza 56.25 miljonus latu, pie tam gandrīz visi darījumi notika ar atmaksas termiņu septiņas dienas. Tuvākās nedēļas laikā situācija starpbanku naudas tirgū, visticamāk, būs stabila un likmes svārstīsies ap to pašreizējiem līmeņiem. Tomēr pastāv arī varbūtība, ka nedēļas beigās vai aiznākamās nedēļas sākumā īsākā termiņa likmes varētu nedaudz pakāpties uz augšu.

Trešdien 4. jūnijā notiks 10 gadu valsts obligāciju izsole, kurā piedāvās iegādāties vērtspapīrus 20 miljonu latu apmērā. Ļoti iespējams, ka netiks pārdoti visi piedāvātie 2013. gada 14. februārī dzēšamie vērtspapīri, un ienesīgums varētu būt ne augstāks kā iepriekšējā šīs pašās emisijas izsolē, kad vidējā likme bija 4.97%.

Hipotēku Banka reģistrējusi jaunu piecu gadu ķīlu zīmju emisiju ar kopējo nominālvērtību trīs miljoni latu. 2008. gada 15. augustā dzēšamās ķīlu zīmes ir pirmās ar mainīgu kuponu likmi - 6 mēnešu RIGIBOR plus 0.5%, kas tiks mainīta ik pa sešiem mēnešiem. Šo ķīlu zīmju izplatīšana Rīgas Fondu biržā sāksies 5. jūnijā. Turklāt Hipotēku Banka paziņojusi, ka līdz šā gada beigām tiek plānots izlaist vēl divas ķīlu zīmju emisijas piecu miljonu latu vērtībā.

5. jūnijā Eiropas Centrālā Banka (ECB) sanāks uz regulāro sēdi, lai lemtu par izmaiņām eiro bāzes likmēs. Ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušos ECB vadības izteikumus par krītošo inflāciju eirozonā, var samērā droši prognozēt, ka likmes tiks samazinātas vismaz par 0.25 procenta punktiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra