Jānis Paplavskis, Parekss bankas naudas tirgus operāciju vadītājs

Pagājušajā nedēļā Latvijas starpbanku naudas tirgus likmes saglabājās salīdzinoši stabilas. Nedēļas laikā RIGIBOR overnight likme pacēlās par 0.12 procenta punktiem, līdz 3.08%, nedēļas likme - par 0.06 procenta punktiem, līdz 3.15%, savukārt garāko termiņu likmju piedzīvotās izmaiņas nav pieminēšanas vērtas.

Lai arī likmes ir ļoti stabilas, nevar teikt, ka starpbanku tirgus būtu pamiris. Interese par latu resursiem ir joprojām ir liela, par ko liecina kaut vai pastāvīgi augstie apgrozījumi Latvijas Bankas Repo izsolēs (pagājušajā nedēļā šādi tirgū tika iepludināti 54 miljoni latu). Visticamāk, ka arī tuvākās nedēļas laikā likmes turēsies pašreizējos līmeņos.

Vietējā starpbanku tirgus likmju līmeņus diez vai ietekmēs arī otrdien, 15. aprīlī gaidāmā 10 gadīgo Latvijas valsts obligāciju izsole. Tajā un trešdienas fiksēta ienākuma izsolē piedāvās vērtspapīrus 20 miljonu latu apmērā. Ar lielu daļu pārliecības var teikt, ka tirgus dalībnieku interese būs pietiekoši liela un ka tiks pārdoti visi piedāvātie vērtspapīri. Ienesīguma likme, visticamāk, būs nedaudz augstāka par iepriekšējā izsolē fiksēto. Tas būtu tikai loģiski, ņemot vērā augsto korelāciju starp Latvijas un Eirozonas valdību obligāciju tirgiem un faktu, ka kopš marta sākuma (kad notika iepriekšējā Latvijas obligāciju izsole) Vācijas valdības 10 gadu papīru ienesīgums ir pacēlies par gandrīz 0.5 procenta punktiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra