Jānis Paplavskis
Parekss bankas
Naudas tirgus operāciju vadītājs

Aizvadītajā nedēļā situācija Latvijas starpbanku naudas tirgū, kā jau tika gaidīts, stabilizējās un starpbanku naudas tirgus īsākā termiņa likmes atkāpās pēc nedēļu iepriekš piedzīvotā ievērojamā lēciena. Tā, RIGIBOR overnight saruka par 0.50 procenta punktiem, līdz 3.31%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.14 procenta punktiem, līdz 3.51% līmenim. Savukārt viena mēneša darījumu likme nedēļas beigās atradās par 0.01 procenta punktu zemāk - 3.59% līmenī. Tajā pat laikā garākā termiņa - trīs, sešu un divpadsmit mēnešu likmes stāvēja nesatricināmi stabilas pie attiecīgi 3.78%, 4.03% un 4.37% atzīmes.

Lai apmierinātu banku tiekšanos pēc likviditātes, Latvijas Banka turpināja aktīvi dāļāt lata resursus - aizvadītajā nedēļā apgrozījums Repo izsolēs sasniedza 65.5 miljonus latu, pie tam gandrīz visi darījumi notika ar atmaksas termiņu septiņas dienas. Tuvākās nedēļas laikā līdz ar jaunā obligāto rezervju fiksācijas perioda iestāšanos situācija starpbanku naudas tirgū, visticamāk, turpinās nostabilizēties un īsākā termiņa likmes atkāpsies vēl tālāk.

repo - izsoles, kurās Latvijas Banka piedāvā komercbankām aizņemties latus pret valsts vai privātā sektora vērtspapīru ķīlu

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra