Jānis Paplavskis
Naudas tirgus operāciju vadītājs
Parekss Banka

Starpbanku naudas tirgus likmes aizvadīto nedēļu noslēdza ļoti tuvu savām izejas pozīcijām. RIGIBOR overnight likme noslīdēja par 0.06 procenta punktiem līdz 3.13%, tomēr atskaites perioda laikā tā piedzīvoja diezgan krasas svārstības - īsi pirms vecā obligāto rezervju fiksācijas perioda beigām noveļoties līdz pat 2.68% atzīmei un atlecot atpakaļ līdz ar jaunā perioda iestāšanos 24. jūlijā. Savukārt vienas nedēļas darījumu likme pakāpās par 0.08 procenta punktiem, līdz 3.20%, bet viena mēneša darījumu likme - par 0.02 procenta punktiem, līdz 3.30%. Tajā pat laikā garākā termiņa - trīs, sešu un divpadsmit mēnešu likmes saglabājās nesatricināmi stabilas pie attiecīgi 3.82%, 4.03% un 4.37% atzīmes.

Aizvadītajā nedēļā apgrozījums Latvijas Bankas Repo izsolēs sasniedza 46 miljonus latu, un, kā jau ierasts, lielākā daļa no darījumiem notika ar atmaksas termiņu septiņas dienas. Nākamās nedēļās laikā sagaidāms, ka vispārējā situācija Latvijas starpbanku naudas tirgū būs mierīga, un likmes svārstīsies ap to pašreizējiem līmeņiem.

Pagājušajā nedēļā notika starptautiskās finansu institūcijas Nordic Investment Bank (NIB) četru gadu obligāciju izsole, kurā tika pārdoti visi piedāvātie vērtspapīri 5 miljonu latu apmērā. NIB obligācijas pārdeva ar ienesīgumu robežās no 4.19% līdz 3.98%, vidējo likmi nosakot 4.08% apmērā. Šo vērtspapīru fiksētā kupona likme ir 4.25%, bet dzēšanas termiņš - 2007. gada 25. jūlijs. NIB vērtspapīrus kotēs Rīgas Fondu biržas oficiālajā sarakstā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra