Parex Asset Management

Eiro/dolāra kurss pēc piektdienas iespaidīgā rallija pirmdienu pavadīja salīdzinoši mierīgi. Taču arī šoreiz bez rekordiem neiztika - Eiropas valūtas cena dolāros pēcpusdienā pacēlās līdz pat 1.1860 dolāriem, bet jenās - līdz 138.70 EUR/JPY.

Pirmdien bija iezīmīga ar to, ka divi lielākie valūtas tirgi pasaulē - Londona un Amerika bija slēgti saistībā ar brīvdienām. Tā kā Londona nestrādāja, dienas sākums izvērtās salīdzinoši kūtrs un miegains, galvenajiem valūtu pāriem dreifējot ap piektdienas slēgšanas līmeņiem (eiro vērtība - nedaudz virs 1.18 EUR/USD). Taču ap pusdienlaiku šis miers tiks iztraucēts, kad tirgu satricināja ziņa par spēcīgu zemestrīci Japānas ziemeļos. Lai arī par pārmērīgiem postījumiem ziņots netika, reaģējot uz šo jaunumu, tirgus spēlmaņi steidzās pārdot jenu, izraisot šīs valūtas vispārēju pavājināšanos. Dolāra/jenas kurss gan nekur īpaši tālu netika, tajā pat laikā valūtas-rekordista eiro kurss pret jenu pacēlās līdz jauniem mūža rekordiem netālu no 139 EUR/JPY. Nedaudz vēlāk interese par eiro pārsviedās arī uz eiro/dolāra pāri, kurš vēlā pēcpusdienā sasniedza jaunu gadiem neredzētu līmeni - 1.1860 EUR/USD.

No vakardienas ekonomiskajiem jaunumiem var atzīmēt ziņu par Vācijas biznesa vides noskaņojuma indeksa Ifo negaidīto kāpumu maijā (no 86.6 uz 87.6 punktiem).

Eiro/dolāra kursa kāpuma ietekmēta dolāra cena latos pirmdien vakarā bija noslīdējusi līdz pat 55.60 santīmiem, savukārt eiro vakar vakarā maksāja jau teju 66 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra