Parex Asset Management

Katru dienu jaunu rekordu! - zem šāda lozunga noritēja tirdzniecība eiro/dolāra pārī pagājušajā nedēļā. Nedēļas sākumā eiro kurss pārvarēja apaļo 1.20 EUR/USD līmeni, bet nedēļas izskaņā spēja pacelties jau virs 1.21 EUR/USD atzīmes.

Decembra pirmajā nedēļā notikumu attīstību pasaules valūtas tirgos noteica vispārējais tirgus noskaņojums, kurš pašlaik ir klaji negatīvs Amerikas dolāram. Pagājušās nedēļas laikā tā arī neparādījās neviens svaigs fundamentāls faktors, kas palīdzētu pārliecinoši izskaidrot nedēļas ietvaros novēroto dolāra pavājināšanos attiecībā pret eiro un citām valūtām līdz jauniem antirekordiem. Tieši otrādi: ekonomiskie indikatori no aizokeāna joprojām bija pārsvarā pozitīvi, ja neskaita nelielo vilšanos, ko sagādāja piektdien publicētā informācija par mazāku kā cerēts darba vietu skaita pieaugumu Amerikā iepriekšējā mēneša laikā.

Tajā pat laikā "vecie" apsvērumi jau kļuvuši nedaudz apnicīgi, un tos vēl reizi atkārtot var tikai tādā viegli ironiskā formā, kā to piedāvāja kāds kanādiešu analītiķis, izmantojot alegoriju ar automātisko atbildētāju. "Nospiediet ciparu 1, ja vēlaties paklausīties par ASV dvīņu deficītu negatīvo ietekmi uz dolāru; ciparu 2, ja vēlaties uzzināt par ASV-Ķīnas nesaskaņu iespējamo negatīvo ietekmi uz dolāra vērtību; ciparu 3, ja interesē notikumi pasaules ģeopolitiskajā arēnā; ciparu 4, lai mēs jums atgādinātu, kuru valūtu procentu likmes ir augstākas par dolāra procenta likmēm utt."

Jāatzīmē, ka visaptverošo dolāra negatīvismu tirgus dalībnieku aprindās palīdzēja uzturēt arī USD uzkrītošā tehniskā mazspēja - kapitulācija jebkura daudz maz nozīmīga tehniskās pretestības līmeņa priekšā. Attīstot tālāk grafiskās analīzes tēmu, var atzīmēt, ka daži indikatori norāda uz iespējamu dolāram pozitīvu korekciju, kurai pagaidām neļauj realizēties tirgus spēlmaņu vienvirziena stratēģija ar nosaukumu "pārdot dolāru".

Dolāra pagājušās nedēļas laikā pavājinājās ne tikai pret eiro - ievērojamus zaudējumus tas cieta arī attiecībā pret pēdējās nedēļās intervenču sabiedēto Japānas jenu, kuras kurss nedēļas izskaņā pakrita zem 108 USD/JPY. Ceturtā SDR groza valūta - mārciņa arī bija stipra uz dolāra fona, līdz ar to dolāra cena latu izteiksmē turpināja pazemināties un nedēļas beigās sasniedza 54.30 santīmus. Eiro vērtība tajā pat laikā pacēlās tuvu 66 santīmiem. Lats joprojām ir maksimāli stiprs attiecībā pret SDR grozu kopumā, turpinot balansēt uz Latvijas Bankas intervences apakšējās robežas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra