Parex Asset Management

Trešdien valūtu tirgū turpināja valdīt dolāram nelabvēlīgs noskaņojums, ko, galvenokārt, noteica pēdējā laikā publicētie negatīvie ASV makroekonomikas dati. Tirgus dalībnieki uz doto momentu ar lielu piesardzību raugās uz "garo pozīciju" ieņemšanu ASV valūtā, baidoties, ka gaidāmās datu publikācijas nesīs līdzīga satura jaunumus. Jāatzīmē, gan, ka dolāra pārdevējus otrdienas izskaņā atvēsināja Japānas Bankas kārtējā intervence.

Pēc otrdienas izskaņā publicētajiem datiem, kas liecināja par patērētāju optimisma mazināšanos un ekonomiskās aktivitātes kritumu Čikāgas reģionā, trešdien investori ar nepacietību gaidīja jaunu datu parādīšanos par pasaules lielākās ekonomikas patreizējo stāvokli. Būtiskākā trešdienas dienas publikācija, nešaubīgi, bija ISM Manufacturing indekss. Septembrī galvenais ražošanas sektora barometrs negaidīti novēlās līdz 53.7 punktiem, salīdzinot ar 54.7 punktiem augustā. Analītiķi prognozēja daudz pieticīgāku atkāpšanos. Uz šo ziņu fona eiro/dolāra kurss turpināja svārstīties ap savu trīs mēnešu augstāko atzīmi - 1.17 dolāriem par eiro, kas uz doto momentu šķiet visai spēcīgs pretestības līmenis eiro ceļā.

Visai saspringta situācija saglabājās arī dolāra/jenas tirgū. Ar otrdienas izskaņā veikto intervenci Japānas Banka skaidri parādīja tās nodomu aizstāvēt 110 USD/JPY līmeni, neskatoties uz to, tirgus dalībnieki šķiet negrasās padoties. Ja uz reiz pēc intervences kurss uzlēca no 110.10 USD/YPY līdz 111.70 USD/JPY, tad trešdien tirdzniecības laikā tas atkal nolaidās līdz 110.60 jenas par dolāru atzīmei. Pēdējie Japānas amatpersonu paziņojumi liecina, ka nepieciešamības gadījumā Japānas Banka ir gatava atkal iejaukties valūtu tirgū.

Trešdienas vakarā eiro kurss atradās pie 1.1716 dolāru atzīmes, bet jenas pie 110.60 USD/JPY atzīmes. Savukārt Latvijā dolārs maksāja 55.47 santīmus, bet eiro starpbanku tirgū varēja nopirkt par 65.01 santīmu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra