Parex Asset Management

Japānas Centrālās bankas aktivitātes un spēlētāji uz dolāra vērtības palielināšanos, kuri gan ir kļuvuši daudz piesardzīgāki, nespēja lauzt tirgū valdošo ASV valūtai izteikti negatīvo tendenci.

Diena valūtu tirgos aizsākās ar ievērojamu Japānas jenas kursa kāpumu, kas sekoja pēc tam, kad jenas/dolāra kurss bija sasniedzis jaunu kārtējo trīs gadu zemāko līmeni - 106.74 JPY/USD. Spriežot pēc tālākās kursa izmaiņas, šajā mirklī tirgū ar kārtējo intervenci nolēma iejaukties Japānas Centrālā banka, kas sekmēja kursa lēcienu augšup par gandrīz pusotru figūru - no 107.45 līdz 108.75 JPY/USD. Kamēr tirgus komentētāji centās novērtēt jenas pārdošanas apjomus, Uzlecošās Saules Zemes oficiālās amatpersonas, kā parasti, atturējās no jebkādiem komentāriem. Dienas gaitā jenas kurss gan atgriezās pie 108.00 JPY/USD atzīmes.

Pie viena, atzīmēsim, ka ASV centrālās bankas - Federālo Rezervju Sistēmas, aktivitāte, jeb precīzāk neaktivitāte, īpašu ietekmi uz valūtu tirgu neatstāja. Otrdienas izskaņā FRS, atbilstoši tirgus prognozēm, atstāja Amerikas bāzes procentu likmi nemainīgu 1% līmenī. Atšķirībā no iepriekšējās tikšanās reizes, šoreiz FRS atzīmēja, ka nevēlami zemas inflācijas risks ir praktiski novērsts.

Trešdiena eiro/dolāra tirgū aizsākās ar pēdējam labvēlīgu korekciju. Tomēr kritisku lomu šīs dienas iznākumā nospēlēja, jau vakardienas apskatā atzīmētais 1.2150 USD/EUR atbalsta līmenis - kas ir šaura, augšupvērsta koridora apakšējā atzīme, pa kuru eiro virzās uz augšu jau divas nedēļas pēc kārtas. Arī šodien, dolāra vērtības pieauguma atbalstītāju spēki bija par maziem un šis tehniskais atbalsta līmenis palika necaursists. Kā rezultātā, pēdējā laikā vērojamā eiro nostiprināšanās tendence, pagaidām paliek spēkā.

Eiro vērtībai pietuvojoties 1.2150 dolāru atzīmei, dolāra vērtība Latvijas starpbanku tirgū uzkāpa virs 0.5425 latu atzīmes, tomēr dienas beigās dolārs atgriezās pie 54.06 santīmu atzīmes, savukārt eiro varēja nopirkt par 66.17 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra