Parex Asset Management

Ceturtdien pasaules valūtas tirgos turpinājās haotiska tirdzniecība. Tirgus spēlmaņi pēdējo dienu laikā histēriski mētājas no viena valūtu pāra uz citu, un tādos apstākļos kursi mētājas bez jebkādas vienotas tendences. Eiro/dolāra kurss jau otro dienu pēc kārtas atrodas iesprūdis pārdesmit punktu šaurā koridorā netālu virs 1.13 EUR/USD.

Notikumu attīstības gaita pasaules valūtas tirgos šajā nedēļā raisās īpaši haotiski. Ja vēl nedēļas sākumā investoru uzmanības centrā atradās eiro/dolāra, kā arī eiro/jenas pāris, tad tagad, kad eiro ir padarīts pietiekami lēts, valūtu spēlmaņi tirgū meklē citus upurus, ko izmantot īstermiņa spekulācijām.

Vakar par tādu kļuva Lielbritānijas mārciņa. Izvēle uz mārciņu krita tāpēc, ka Anglijas Banka vakardien notikušajā sēdē pieņēma diezgan negaidītu lēmumu pazemināt mārciņas bāzes procentu likmi no 3.75% uz 3.50%. Tā kā atsevišķu valūtu procenta likmju starpība joprojām kalpo par būtisku iemeslu spekulatīvām darbībām valūtas tirgos, tirgus dalībnieki metās pārdot mārciņu, izraisot tās kritumu visos galvenajos valūtu pāros (mārciņas kurss pret dolāru vakar nokritās līdz pat 1.6250 GBP/USD - zemākajam līmenim kopš maija vidus).

Vērojot mārciņas neveiksmes, vienu vienotu tendenci tirgū tomēr var saskatīt: pašlaik nežēlastībā ir kritušas tās valūtas, kuras iepriekš bija pacēlušās cenā, patiecoties to depozītu salīdzinoši lielākam ienesīgumam. Visredzamākie šīs grupas pārstāvji ir eiro un mārciņa.

Eiro/dolāra kurss vakar stāvēja praktiski uz vietas netālu virs 1.13 EUR/USD līmeņa. Visticamāk, ka jau šonedēļ šādai nenoteiktībai tiks pielikts punkts, un mēs atkal varēsim vērot daudz atraktīvākas kursa kustības.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra