Parex Asset Management

Pirmdien valūtas spēlmaņi mēģināja izprast visnotaļ interesanto pagājušās nedēļas noslēgumu. Pēc piektdienas asās dolāram negatīvās korekcijas, tirgus, šķiet, pazaudējis kopējo virzienu. Pirmdienas galvenais ieguvējs bija jena.

Pagājušās piektdienas notikumi tirgus spēlmaņiem sagādāja daudz vielas pārdomām. ASV darba tirgus dati parādīja tik pozitīvus darba vietu skaita izmaiņu ciparus, kādi nebija manīti jau vairākus gadus, tomēr dolāra vērtības izrāviens tālāk augšup nesekoja. Visticamāk, ka piektdienas iznākumu noteica spēcīga tehniskā pretestība dolāra tālāka pieauguma ceļā (eiro/dolāra pārī tā atradās pie 1.1380), kas savukārt pamudināja tirgus spēlmaņus darboties pēc klasiskā "pērc, balstoties uz baumām, pārdod pēc fakta" scenārija. Rezultātā - asa peļņas fiksācija, un sirdssāpes tiem spekulantiem, kas nebija pietiekoši veikli.

Tomēr pat pēc piektdienas satraucošajiem notikumiem, tehniski dolārs joprojām izskatās interesants. Ļoti iespējams, ka tuvākās pāris dienas eiro/dolāra kurss turēsies ap 1.15 EUR/USD, taču, kamēr tas ir zem 1.1550, saglabājas dolāra vērtības pieauguma potenciāls. Te jāpiezīmē, ka šī nedēļa ASV datu ziņā ir salīdzinoši nabadzīga (pirmie parādīsies tikai ceturtdien), tāpēc tehniskiem apsvērumiem šoreiz būs liela nozīme. Vēl jāatzīmē, ka 11. novembrī, kamēr Latvija atzīmēs Lāčplēša dienu, ASV būs Veterānu dienas brīvdiena.

Ļoti pārliecinošu sniegumu pirmdien nodemonstrēja Japānas jena, kura pietuvojās vairāku gadu rekordiem attiecībā pret dolāru un uzstādīja svaigu 10 mēnešu rekordu eiro/jenas pārī. Tirgus speciālisti ir vienojušies pieņēmumā, ka interesi par jenu nodrošināja liberāldemokrātu ietekmes kritums Japānas parlamenta apakšpalātā pēc svētdienas vēlēšanām. Eksperti sprieda, ka tas varētu mudināt premjera Koidzumi pārstāvēto partiju aktīvāk darboties ekonomisko reformu jomā, lai nepieļautu līdzīgu iznākumu nākamgad notiekošajās augšpalātas vēlēšanās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra