Parex Asset Management

Jaunā nedēļa eiro/dolāra tirgū aizsākas relatīvi mierīgi. Lielāko dienas daļu valūtas kurss pavadīja diezgan šaurā 1.1280 līdz 1.1330 EUR/USD koridorā. Vienlaikus galvenie dienas notikumi risinājās eiro/jenas un dolāra/jenas tirgos.

Daudzi eiro/dolāra tirgū vērojamo stabilitāti saista ar šajā nedēļā gaidāmo ekonomisko datu publikāciju vilni. Šīs nedēļas ekonomisko paziņojumu publikācijas ievadīs FRS lēmums attiecībā uz ASV bāzes procentu likmi. Lai gan vairākums analītiķu un tirgus dalībnieku uzskata, ka procentu likme, visticamāk, tiks atstāta nemainīga patreizējā 1% līmenī, tirgus interesi par gaidāmo FRS tikšanos, nešaubīgi, uztur likmju lēmumu pavadošie komentāri par patreizējo pasaules lielākas ekonomikas stāvokli. Bez jau minētā procentu likmju lēmuma, šīs nedēļas laikā tiks publicēti arī dati par mazumtirdzniecības apjomiem, inflācija, rūpnieciskās ražošanas un patērētāju noskaņojuma dati.

Pirmdien vērojamā jenas nostiprināšanās pret dolāru un eiro līdz pēdējo trīs nedēļu laikā neredzētiem līmeņiem radīja bažas, ka tirgū ar kārtējām intervencēm varētu iejaukties Japānas Centrālā Banka. Eiro/jenas kurss dienas otrajā pusē nolaidās līdz 133.50 EUR/JPY - zemākajam līmenim pēdējo trīs nedēļu laikā, bet dolāra/jenas kurs sasniedza 118.20 USD/JPY - zemāko līmeni kopš 17. jūlija. Pēc tirgus dalībnieku domām, par vienu no jenas nostiprināšanās iemesliem, visticamāk, varēja kļūt Japānas investoru līdzekļu repatriācija, ko tie saņēmuši kuponu veidā un ASV valsts parāda vērtspapīru dzēšanas rezultātā. Tā pagājušajā piektdienā ASV kases izmaksāto kuponu apjoms sasniedza aptuveni 15 līdz 20 miljardus ASV dolāru, un Japānas investori tradicionāli "kontrolē" aptuveni ceturtdaļu valsts parāda vērtspapīru tirgus. Ņemot vērā, ka parasti gūtie procentu ienākumi netiek reinvestēti, tad jenas konvertēto dolāru apjoms varētu sastādīt aptuveni 3 līdz 5 miljardus dolāru.

Bez tam tirgū ir parādījušās arī spekulācijas, ka jenas uzpērk Brazīlija, lai dzēstu tā sauktās Samurai obligācijas (jenās izlaistas citas valsts obligācijas), kuru dzēšanas datums ir šā gada 28. augustā, bet emisijas kopējais apjoms sastāda 200 miljardus jenu (1.68 miljardus dolāru).

Latvijā pirmdienas izskaņā eiro maksāja 64.62 santīmus, dolārs 57.06 santīmus, savukārt sterliņu mārciņas varēja iegādāties par 0.9154 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra