Parex Asset Management

Trešdien eiro/dolāra pārī turpinājās izteikti spekulatīva tirdzniecība. Tirgu joprojām vada galvenokārt tehniski faktori, kuri šoreiz spēlēja par labu eiro valūtai, paceļot tās cenu virs 1.1750 dolāru atzīmes.

Tehnisko analītiķu uzmanība pašlaik ir pievērsta divu faktoru cīņai. Viens no tiem ir dolāram pozitīvie konsolidācijas procesi, kuru ietekmē eiro/dolāra kurss jau gandrīz četras nedēļas nav pametis 1.16 - 1.19 EUR/USD apgabalu.

Šie paši konsolidācijas procesi, kuri teorētiski varētu kalpot par ievadu dziļākai eiro kursa korekcijai lejup, ir panākuši to, ka eiro kurss ir pietuvojies cieši klāt ļoti nozīmīgai grafiskai līnijai, balstoties uz kuras pirms diviem mēnešiem eiro uzsāka savu ceļu augšup no 1.05 pretim 1.20 EUR/USD. Šī trenda līnija tad arī ir tas faktors, kas pašlaik darbojas eiro labā.

No grafiskās analīzes viedokļa, notikumi eiro/dolāra pārī tuvāko nedēļu laikā būs atkarīgi no tā, kurš no minētajiem faktoriem būs spēcīgāks. Vai konsolidācijas koridors paspiedīs eiro/dolāra kursu zem trenda līnijas un pavērs ceļu uz 1.15-1.14 EUR/USD (vakar notika pirmais - neveiksmīgais mēģinājums, tuvākajās dienās līnija ies 1.1680-1.1700 apgabalā), vai arī eiro kursa augšupejas tendence pacels kursu virs 1.1850-1.1900 un līdz ar to pavērs eiro valūtai ceļu pretim jaunām virsotnēm.

Ja vien vēsture ir kāds rādītājs, tad, atskatoties uz eiro/dolāra kursa grafiku redzams, ka pēdējo 12-14 mēnešu laikā jau divas reizes bija vērojama praktiski identiski situācija. Abas reizes konsolidācija ("eiro atpūta", "pozīciju pārkārtošana" vai kā savādāk) bijusi spēcīgāka, tajā pat laikā līdz dolāram pozitīvai korekcijai nekad tā arī nav nonācis...

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra