Parex Asset Management

Otrdien eiro kurss turpināja dreifēt netālu no 1.15 EUR/USD apgabala; Vācijas ekonomiskā noskaņojuma indikatora ZEW kāpums valūtu spēku samēru jūtami neietekmēja. Jenas spēku ierobežoja baumas par Japānas Bankas intervenci valūtas tirgū.

No vakardien publicētajiem ekonomiskajiem indikatoriem atzīmēšanas vērts ir tikai ZEW institūta aprēķinātais Vācijas ekonomiskā noskaņojuma rādītājs, kurš apraksta investoru un analītiķu viedokli par Eiropas lielākās ekonomikas perspektīvām. Tad lūk, šis indikators novembrī bija spējis pacelties no 60.3 uz 67.2 punktiem, tādējādi pārspējot ekspertu prognozes. Tomēr indikatora nodrošinātais pārsteigums Eiropas vienotajai valūtai īpaši nepalīdzēja - tik vien kā ļāva tās kursam attiecībā pret dolāru nobāzēties 1.15 EUR/USD apgabalā. 1.1550 līmenis joprojām svarīgs kursa īstermiņa tendencēm.

Japānas jena vakar bija spiesta ierobežot savu degsmi pēc tam, kad tirgū parādījās runas par Japānas Bankas klātbūtni tirgū. Amatpersonas šīs baumas, protams, nekomentēja, tomēr izmantoja radušos iespēju, lai atgādinātu par savu neiecietību pret "pārmērīgām kursu kustībām".

Par situāciju pasaules valūtas tirgos vakar runāja arī eiropiešu varas pārstāvji, konkrētāk - Eiropas Savienības komisārs Monetārajos jautājumos Pedro Solbes. Viņš pavēstīja, ka pašreizējais eiro/dolāra kurss ir "normas robežās", vienlaikus atzīstot faktu, ka pašlaik daudzām kompānijām ir radies iemesls sūdzēties par eksportspējas problēmām. Tajā pat laikā nedrīkst aizmirst, ka spēcīgs eiro mazina enerģijas un izejvielu izmaksas un attiecīgi - inflācijas spiedienu, atgādināja spāņu valstsvīrs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra