Parex Asset Management

Eiropas vienotā valūta, šķiet, ir nedaudz zaudējusi cīņas sparu, jo eiro/dolāra kurss jau četras dienas pēc kārtas nespēj atrauties īpaši tālu virs 1.10 dolāru atzīmes. Dolāram negatīvās kaislības ir nedaudz pierimušās, tomēr, tēlaini sakot, tirgus spēlmaņi joprojām tur pirkstu uz "pārdot dolāru" taustiņa.

Lai vismaz kaut ko pateiktu par vakardienas notikumiem valūtas tirgos, nekādi nevar nepieminēt daudziem tik ļoti apnikušo ģeopolitisko faktoru. Saskaņā ar pēdējiem jaunumiem, briti un amerikāņi pieļāvuši iespēju, ka Irākai uzstādītā ultimāta termiņš (pašlaik 17. marts) var tikt pagarināts par dažām dienām. Tajā pat laikā ASV Aizsardzības sekretārs Ramsfelds norādījis, ka Amerika var doties Irākas "atbruņošanas karā" pat bez Lielbritānijas atbalsta. Tamlīdzīgi izteikumi gan nāca par labu britu mārciņai, tomēr kopējo bildi tikai vēl vairāk saduļķoja. Tāpēc valūtas tirgus dalībniekiem pašlaik neatliek, nekas cits kā gaidīt ANO Drošības padomes balsojumu, kurš iespējams notiks jau ceturtdien.

Vēl gribētos atzīmēt pašlaik tirgū aktuālo "bin Ladena ģimenes" tēmu. Dažas dienas atpakaļ parādījās līdz šim tā arī neapstiprināta informācija par to, ka Afganistānā esot noķerti terorista nr. 1 Osama bin Ladena dēli. Toreiz tas kalpoja par pamatu īslaicīgam dolāra vērtības lēcienam. Kaut kas tamlīdzīgs notika arī vakar, kad zibens ātrumā izplatījās baumas nu jau par paša Osama sagūstīšanu. Arī uz šo informāciju, dolārs noreaģēja ar strauju, bet īslaicīgu kāpumu. Uz brīdi eiro kurss pat tika pagrūsts zem 1.10 dolāriem, kad bin Ladena gūstīšanas spekulācijām klāt nāca ziņa par nedaudz mazāku kā prognozēts ASV tirdzniecības deficītu janvārī (41.1 miljards USD).

Galu galā eiro/dolāra kurss pēc neliela krituma vakar mūsu joslas darba dienas izskaņā atradās 1.1020 dolāru līmenī, un līdz ar to dolāra cena Latvijas latos pacēlās līdz 57.36 santīmiem, bet eiro vērtība noslīdēja līdz 63.20 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra