Parex Asset Management

ASV bāzes procentu likme tiks saglabāta zema vēl pietiekami ilgu laika posmu - tā otrdien paziņoja FRS.

Kā jau tas tika gaidīts, Federālo Rezervju Sistēmas monetārās politikas komisija (Federal Open Market Commitee) pieņēma lēmumu atstāt bāzes procentu likmi nemainīgu, 1%. Dolārs uz šo ziņu fona spēja nedaudz nostiprināties - eiro kurss trešdien no rīta noslīdēja līdz 1.1220 EUR/USD, kas ir zemākā atzīme kopš 1. augusta. Tomēr dienas otrajā pusē tas zaudēja sākotnējās pozīcijas, atkāpjoties līdz pat 1.13 EUR/USD.

FRS spēju "gleznaini izteikties" var tikai apskaust. Likmju lēmumu pavadošajā komentārā tika atzīmēts, ka "nevēlamas inflācijas samazināšanās iespēja, lai arī nedaudz, tomēr pārsniedz inflācijas pieauguma iespēju no tās pašreiz zemajiem līmeņiem". Tādējādi, ASV ekonomiku tik ļoti biedējošais vārds "DEFLĀCIJA" pat netika pieminēts. Jāatzīmē, ka arī ASV ekonomiku apdraudošo risku novērtējumā šis vārds tika aizstāts ar terminu "dezinflācija" (disinflation). Tomēr par daudz svarīgāku FRS norādi ir uzskatāms paziņojums, ka pašreizējā situācijā stimulējoša monetārā politika varētu tikt saglabāta vēl pietiekami ilgu laiku.

Tirgus reakcija uz FRS paziņojumiem bija visai mierīga: otrdien obligāciju cenas piedzīvoja nelielu atkāpšanos, savukārt akciju tirgū bija vērojams mērens pieaugums. Tas bija pietiekami, lai sekmētu dolāra nostiprināšanos -eiro vērtība dolāru izteiksmē trešdien no rīta noslīdēja līdz 1.1220 EUR/USD atzīmei, kur sastapās ar tehnisku pretestību.

Trešdien dienas otrajā pusē papildus atbalstu dolāram deva pozitīvās ASV jūlija mazumtirdzniecības datu publikācijas. Atsaucoties uz publicētajiem datiem, mazumtirdzniecības apjomi jūlijā pieauguši par 1.4%, savukārt sektora pamatrādītājs (neņemot vērā automobiļu pārdošanu) pakāpies par 0.8% (analītiķi gaidīja attiecīgi 1% un 0.6% pieaugumu). Tajā pat laikā uzņēmumu krājumu apjomi pieauga par 0.1% (pretēji analītiķu prognozētajam 0.1% kritumam). Tas atstāja negatīvu iespaidu uz ASV valsts parada vērtspapīru tirgu, kas savukārt novilka uz leju arī dolāru.

Turpmākajās dienās valūtas kursa svārstības ietekmēs vēl vesela virkne makroekonomiskas paziņojumu, to starp: inflācija, rūpnieciskās ražošanas un tirdzniecības bilances dati, kā arī patērētāju noskaņojuma indeksa publikācija.

Ap plkst. 18:00 eiro vērtība bija 1.1299 dolāri, dolārs maksāja 57.16 santīmus, eiro 64.58 santīmus, bet sterliņu mārciņu varēja iegādāties par 0.9196 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra