Ceturtdiena starptautiskajos valūtas tirgos pagāja ierastajā nenoteiktības gaisotnē. Masu mediji un ziņu lentes ir dažnedažādu agresīvu paziņojumu un kara spekulāciju pārpilnas, ekonomiskie indikatori interesē reto, bet valūtu kursi turpina katru mīļu dienu mainīt virzienus.

Ceturtdiena bija iezīmīga galvenokārt ar to, ka, kā jau bija gaidāms, eiro kursam izdevās izpildīt izrāvienu augšup, un pacelties nedaudz virs 1.08 dolāru atzīmes. Arī pret citām valūtām dolārs pavājinājās.

Par galveno vaininieku šoreiz atkal ir jāizvirza tas pats vecais ģeopolitiskais faktors. Pirmkārt, Ziemeļkorejas oficiālās amatpersonas vakar informēja amerikāņus un visu pasaules sabiedrību, ka komunistiskās Korejas raķetes var aizsniegt jebkuru ASV objektu pasaulē, ja vien to izprovocētu. Otrkārt, parādījās informācija par Irākas rīcībā esošajām raķetēm, kuru potenciālā lidojuma attālums pārsniedz ANO atļauto, kas deva pamatu spekulācijām par to, ka piektdienas uzstāšanās laikā ANO galvenais ieroču inspektors var paziņot, ka Irāka ir nopietni pārkāpusi Drošības padomes rezolūciju. Un treškārt, ne pārāk nomierinoši izrādījās attēli ar smagi apbruņotiem karavīriem Londonas Hītrovas lidostā, kā arī iespējamība ka Vašingtona pacels teroristu uzbrukuma draudu līmeni uz maksimālo - sarkano.

Eiro/dolāra kurss dienu pabeidza 1.0825 EUR/USD līmenī, dolāra cena latu izteiksmē pazeminājās līdz 57.75 santīmiem, bet eiro sadārdzinājās līdz 62.53 santīmiem.

Tagad, kad eiro kurss ir pacēlies virs 1.08 EUR/USD, uzmanīgi jāseko, kas notiks tālāk. Ja eiro kurss tiek noturēts zem augšupejošās trenda līnijas (par kuru mēs runājām iepriekšējo dienu apskatos un kura pašlaik ir aptuveni pie 1.0850 - 1.0880 EUR/USD), un, protams, ja nesāks šaut un spridzināt, tad eiro kurss var atkal piedzīvot kritumu atpakaļ uz 1.07 dolāru apgabalu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra