Jaunā darba nedēļa pasaules valūtas tirgos iesākās salīdzinoši miermīlīgi. Dolārs pamazām atguvās pēc piektdienas darba tirgus neglīto datu publikācijas izraisītajiem kritumiem, un eiro kurss dienu pabeidza 1.0550 dolāru līmenī. Latvijas latu izteiksmē viens eiro pirmdienas vakarā maksāja 61.90, bet viens dolārs - 58.67 santīmus.

Domāju, nevienu nepārsteigs apgalvojums, ka investoru attieksme pret dolāru pašlaik ir ļoti skeptiska. It kā jau nebūtu gana ar pastāvīgajiem satraukumiem Irākas un Ziemeļkorejas sakarā, jaunu nepatīkamu vaibstu ASV valūtas sejā ievilka negaidīti sliktie Amerikas darba tirgus dati, kuru publikācija piektdien izraisīja kārtējo dolāra pārdošanas vilni, nospiežot tā vērtību eiro un Šveices franku izteiksmē līdz jauniem pēdējo gadu antirekordiem.

Piektdienas datu nepatīkamā pēcgarša saglabājās spēcīga arī pirmdien. Tomēr ne viens vien spēlmanis uzskatīja par labāku pagaidām vairs neriskēt un labāk nofiksēt jau nopelnīto, un tas ļāva dolāram atgūt nelielu daļu no piektdienas zaudējumiem. Nav izslēgts, ka šī dolāram pozitīvā korekcija var ieilgt, bet tas diez vai būs iespējams, ja šonedēļ ieplānotā apjomīgā ekonomisko indikatoru plūsma no ASV sagādās piektdienas datiem līdzīgus "pārsteigumus". No šīs nedēļas datiem var izcelt otrdien gaidāmo informāciju par mazumtirdzniecības apjomiem decembrī (prognozēts pieaugums par 1.5%), kā arī piektdien ieplānotos decembra industriālās ražošanas un Mičiganas Universitātes patērētāju noskaņojuma janvāra datus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra