Parex Asset Management

Ceturtdien no rīta pasaules valūtas tirgu pāršalca iespaidīga dolāram pozitīva korekcija, kas jau iepriekš novājināto eiro nogrūda zem 1.09 dolāru atzīmes. Par galveno iemeslu notikušajam var uzskatīt CNN izplatītās baumas par Irākas militāristu slepenām padošanās sarunām ar amerikāņiem.

CNN izplatītais jaunums bija patiesi interesants un ievērības cienīgs. Kāds augsti stāvošs ASV amatvīrs ziņu aģentūrai esot pastāstījis, ka svarīgas figūras Irākas militārajā hierarhijā ved slepenas pārrunas ar Vašingtonu par tūlītēju padošanos ASV invāzijas gadījumā. Pie tam amerikāņu puses sarunās piedaloties nevis Pentagons, bet, visticamāk, tradicionālais "sazvērnieks" - Centrālā izlūkošanas pārvalde. ASV Valsts departaments tamlīdzīgas runas, protams, nosauca par pilnīgi nepamatotām, tomēr valūtas spekulanti to uztvēra ļoti nopietni. Iespējamība, ka Irākas karš var izrādīties ātrs, kalpoja par signālu atbrīvoties no samilzušajām īsajām dolāra pozīcijām, kā rezultātā dolārs kā balastu nometis gaisa balons šāvās augšup. Eiro/dolāra kurss ceturtdien no rīta, automātisko uzdevumu katalizēts, īsā laikā nolidoja vispirms zem 1.10, tad zem 1.09 EUR/USD, un apstājās tikai pie 1.0850 - līmeņa, no kurienes tas pirms nepilnām divām nedēļām uzsāka savu ceļu augšup. Minētais līmenis, visticamāk, pagaidām kalpos kā spēcīgs atbalsts Eiropas vienotajai valūtai.

Vakardienas kopējie cipari tāpat sanāk diezgan iespaidīgi: eiro/dolāra kurss dienas laikā nokritās par 1.30% (dienas beigās - 1.0880), bet jena pavājinājās par 0.90%, līdz 118.23 USD/JPY. Minētās divas dienas izmaiņas noteica dolāra cenas kāpumu latu izteiksmē par 0.65%, līdz 57.75 santīmiem, un eiro palētināšanos par 0.66%, līdz 62.79 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra