Parex Asset Management

Ceturtdien dolāram "izdevās" saglabāt vispārdotākās valūtas statusu, un pateicoties tam eiro kurss pacēlās jau virs 1.17 EUR/USD līmeņa. Dolāram nelabvēlīgo piedāvājuma/pieprasījuma attiecību tirgū vakar uzturēja nesliktie dati no Eiropas un ne pārāk labie dati no ASV.

Pēdējo dienu notikumi uzskatāmi apliecināja mūsu tik bieži piesauktā un nu jau tālā 1.1550 EUR/USD līmeņa nozīmi eiro/dolāra kursa īstermiņa tendenču noteikšanā. Kopš trešdien no rīta šis līmenis tika salauzts, iepriekš kursa grafikā vērojamie dolāram pozitīvie zīmējumi pazaudēja jebkādu nozīmi, un eiro kurss mierīgi, bet pārliecinoši cēlās augšup. Divu dienu fiksētais kāpums par divām figūrām ir ievērības cienīgs.

Ceturtdien papildus tam, ka dolārs bija pazaudējis savu "tehnisko" pievilcību, tirgus spēlmaņu vēlmi pārdot dolārus veicināja arī ekonomiskie dati no abām okeāna pusēm. Eiropā tie bija salīdzinoši labi - priecēja tas, ka Vācijas, Itālijas un Nīderlandes iekšzemes kopprodukta izmaiņas rādītājs trešajā ceturksnī bija spējis atgriezties pozitīvā teritorijā, tas pats tiek gaidīts arī no Itālijas IKP ceturkšņa datiem. Savukārt ASV indikatori nebija īpaši pozitīvi - investorus nedaudz apbēdināja lielāks nekā gaidīts ASV ārējās tirdzniecības deficīts septembrī (41.3 miljardi USD), arī iknedēļas bezdarba pieteikumu skaits bija pārāk liels, lai valūtas spēlmaņiem rastos iemesls nepārdot dolārus. Iespējams, ka šāda interese tuvākajās dienās tomēr nedaudz mazināsies, jo tirgus īstermiņā ir kļuvis nedaudz pārspriegots un prasās pēc atpūtas.

Tā kā dolārs ceturtdien zaudēja ne tikai eiro, bet arī mārciņai un jenai, bet lats joprojām bija salīdzinoši stiprs pret SDR grozu kopumā, dolāra cena latos vakar pazeminājās līdz 55.25 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra