Parex Asset Management

Trešdien valūtas tirgus lielākās aktivitātes bija novērojamas Japānas jenas un britu mārciņas pāros - abas šīs valūtas nostiprinājās gan pret dolāru, gan eiro (GBP/USD - 1.62, USD/JPY - 116.10). Savukārt divu nozīmīgāko pasaules valūtu pārī vakardienas cīņa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu. Eiro kurss dienu pabeidza pie 1.15 EUR/USD.

Trešdienas notikumus pasaules valūtas lauciņā var izskaidrot sekojoši. Investori joprojām ļoti skeptiski izturas pret dolāru, un tas ir tikai loģiski ņemot vērā šīs valūtas nepievilcīgo sniegumu un jebkādu pozitīvu ziņu iztrūkumu no Amerikas (kāpums ASV akciju tirgū pašlaik tiek cītīgi ignorēts).

Tajā pat laikā Eiropas vienotā valūta pēc pēdējo mēnešu notikumiem ir kļuvusi tik dārga, ka daudzi atturas palielināt tās pozīcijas. (Atgādināsim, ka pašlaik eiro atrodas savā četru gadu maksimumā ne tikai attiecībā pret dolāru, bet arī pret jenu un mārciņu.)

Līdz ar to, kad vakar no rīta iznāca ziņa par bezdarbnieku skaita kritumu Lielbritānijā, tirgus spēlmaņi vienlīdz aktīvi pirka mārciņas gan par dolāriem, gan par eiro. Bez tam mārciņai un arī Japānas jenas vērtībai par labu nāca ziņa par negaidītu kritumu ASV mazumtirdzniecības apjomos. Šis jaunums pamudināja investorus pārdot dolārus, taču šoreiz pirkt ne vairs eiro, bet blakuspāru valūtas.

Kopumā ņemot, vakardienas notikumi deva jaunu vielu spriedelējumiem par eiro/dolāra pārī gaidāmo lūzumu. Runājot gudriem vārdiem: konsolidācijas pazīmes jau ir manāmas, tagad jāskatās, vai tās pāraugs dolāram pozitīvā korekcijā.

No vakardienas notikumiem vēl var atzīmēt to, ka lats pastiprināta pieprasījuma rezultātā atkal ir nonācis uz SDR piesaistes koridora apakšējās, un vakar Latvijas Banka bija spiesta apmierināt tirgus dalībnieku interesi pēc vietējās valūtas (vienkāršoti runājot - veikt savas pasīvās intervences). Pēc visiem aprakstītajiem notikumiem gan pasaules, gan vietējā tirgū dolāra cena latos trešdien vakarā bija 56.28 santīmi, bet eiro maksāja 64.68 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra