Parex Asset Management

Kā jau mēs gaidījām, trešdien dolārs atkal devās uzbrukumā, tomēr arī šoreiz nekas vairāk par "ikdienas kursu svārstībām" nenotika. No grafiskās analīzes viedokļa, īstermiņa tendence eiro/dolāra pārī joprojām ir labvēlīga ASV valūtai; taču tirgus piesardzīgais noskaņojums pret dolāru pagaidām neļauj tai pilnībā realizēties.

Aplūkojot eiro/dolāra kursa grafiku, skaidri redzams lēzeni lejupejošs kanāls, kurš jau piecas dienas tad arī nosaka kursa minimumus un maksimumus dienas ietvaros. Tieši tā notika arī vakar. No rīta eiro sasniedza dienas augstāko atzīmi un vienlaikus koridora augšējo robežu 1.1750 EUR/USD, tad notika ass lūzums un kritiens lejup zem 1.16 EUR/USD. Zināmu atbalstu dolāram šajā procesā sniedza pēcpusdienā publicētie ASV mazumtirdzniecības dati jeb precīzāk iepriekšējā mēneša datu pārskatīšana (septembrī mazumtirdzniecības apjomi bija krituši - pat nedaudz vairāk kā gaidīts (-0.2%), taču augusta pieaugums tika pārskatīts no 0.6% uz 1.2%).

1.16 EUR/USD tuvumā, kur satiekas gan augstākminētā koridora apakšējā robeža, gan tehniski svarīgi atbalsta līmeņi, spekulatīvā interese par dolāru pagaisa, un kurss atgriezās koridora vidū. Ja tamlīdzīga notikumu secība saglabājas spēkā, dolāram ir reālas cerības šonedēļ pārtraukt iepriekšējās septiņas nedēļas no vietas ilgušo zaudējumu sēriju.

Tomēr gribētos norādīt, ka korekcijas tehniskajos zīmējumos var ieviest ceturtdien un piektdien notiekošā ASV prezidenta Džordža Buša vizīte Japānā un Ķīnā. To, ka valūtu jautājums šoreiz tiks nopietni iztirzāts, Bušs publiski apliecināja jau otrdien.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra