Parex Asset Management

Par pirmdienas notikumu numur viens var uzskatīt Zviedrijas "nē" dalībai Eiropas monetārajā savienībā, taču tā kā šāds iznākums bija visnotaļ prognozējams, paliekošu iespaidu uz zviedru kronas un citu valūtu kursiem tas neatstāja.

Pārliecinošā eiro pretinieku uzvara Zviedrijā notikušajā nobalsošanā pirmdienas tirdzniecības sesijas ievadā atspoguļojās straujā zviedru kronas kritumā pret eiro par aptuveni vienu procentu, taču tad itin ātri nepamatotie satraukumi norimās, un kursi nostabilizējās. Atgādināsim, ka par iemeslu spekulācijām pēdējās dienās pirms referenduma kalpoja pro-eiro kampaņas aktīvistes zviedru Ārlietu ministres Annas Lindes traģiskā nāve, kas deva iemeslu aizdomām par iespējamu sabiedrības daļas nosliekšanos aizgājējas atbalstītās pozīcijas virzienā, kā rezultātā pagājušās nedēļas pēdējās dienās eiro/kronas kurss piedzīvoja strauju kritienu. (Te jāatgādina, ka Zviedrijas valdība iepriekš bija devusi mājienus, ka kronas piesaistes kurss eiro būtu vēlams kaut kur 8.5-9.0 EUR/SEK rajonā, tāpēc "jā" iespējamība darbojās kā kronas vērtību paaugstinošs faktors).

Eiro/dolāra tirgū pirmdien bija vērojama īstermiņa konsolidācija, kura sekoja kā loģisks turpinājums piektdienas straujajam dolāra kritumam pret visām Eiropas valūtām. Atpūšoties pēc straujā piektdienas kāpuma, eiro/dolāra kurss visu dienu dauzījās pret 1.1250-1.1300 EUR/USD koridora robežām. Interesanta tajā visā ir ne tik daudz kursa nespēja uzkāpt virs 1.13 EUR/USD (tas visdrīzāk, kalpo kā psiholoģisks peļņas fiksācijas līmenis), bet gan kursa noturēšanās virs 1.1250 EUR/USD. Ja šis - iepriekš spēcīgas pretestības, tagad - atbalsta līmenis saglabājas nepārvarēts, iespējama asa kursa kustība tālāk augšup, virs 1.13 EUR/USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra