Vakar pasaules valūtas tirgos saglabājās ierastā lietu kārtība, kurā dolāram pašlaik ir iedalīta visnepatīkamākā loma. Tomēr jāatzīmē, ka pēdējās dienās vismaz ir apstājies izteiktais vispārējais dolāra vērtības kritums. Eiro kurss dienu pabeidza 1.0570 dolāru līmenī, bet dolāra cena latu izteiksmē vakar vakarā bija 58.37 santīmi.

Atskatoties uz pēdējo dienu kursu grafikiem redzams, ka dolāram ir tā kā izdevies nostāties uz kājām. Tā, piemēram, eiro kursa augšupeju jau ilgāku laiku ierobežo 1.06 dolāru barjera. Tajā pat laikā Lielbritānijas mārciņai par nepārvaramu slieksni pašlaik ir kļuvis 1.61 dolāra līmenis, Šveices frankam 1.38 USD/CHF, bet jena tā arī nav spējusi pārliecinoši pārsoļot 118 USD/JPY līmeni. Tomēr notiekošajam pamatā ir vairāki psiholoģiski un tehniski faktori un nevis tirgus dalībnieku noskaņojuma maiņa par labu dolāram.

Un jāatzīst, izmaiņas investoru attieksmē pret dolāru nav gaidāmas, kamēr vien saglabāsies nospiedošā neskaidrība tajā paša Irākas jautājumā. Piemēram, ne pārāk nomierinošs bija ANO galvenais ieroču inspektors Blikss, kurš Irākas situāciju novērtēja kā "ļoti saspīlētu un ļoti bīstamu". Par saspīlējumu vairojošu apstākli kalpo arī arvien tuvāk nākošais 27. janvāris, kad ieroču inspektori ANO Drošības padomā uzstāsies ar savu galējo ziņojumu par atradumiem Irākā.

Ņemot vērā augstākminēto, nav izslēgts, ka dolāra kritums tuvākajā laikā var atsākties, un ka eiro kurss var sasniegt 1.07 dolāru atzīmi. Tajā pat laikā kaut kad drīzumā vajadzētu notikt kādai dolāram pozitīvai korekcijai, uz kuras iespējamību norāda daži tehniskie indikatori.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra