Parex Asset Management

Pēc otrdienas dramatiskā krituma eiro/dolāra pārim vakar izdevās netālu no 1.11 EUR/USD atrast pietiekoši daudz pirktgribētājus, ar kuru palīdzību Eiropas vienotajai valūta ieguva tik vajadzīgo atelpas brīdi.

Eiro/dolāra kursa kritums, kas aizsākās otrdien vēlā pēcpusdienā FRS šefa Alana Grīnspena Kongresa runas laikā, turpinājās arī trešdien no rīta Āzijas tirdzniecības sesijā. Visticamāk, te savu lomu atkal nospēlēja eiro/jenas pāris, respektīvi, baumas, ka Japānas Banka līdz ar dolāra/jenas kursa kritumu līdz 117 USD/JPY devusies tirgū, par jenām pērkot dolārus. Tādējādi valūtas tirgū pastiprinājās pieprasījums pēc dolāriem, un eiro/dolāra kurss pirmo reizi kopš aprīļa beigām pietuvojās 1.11 EUR/USD atzīmei.

Trešdien vakarā bija ieplānota vēl viena Grīnspena runa ASV Kongresā. Tā kā pastāvēja zināmas bažas, ka pēc savas otrdienas optimistiskās runas izraisītā iespaidīgā ienesīgumu lēciena ASV obligāciju tirgū (ASV obligāciju ienesīgumu kāpums nav vēlams, jo tādējādi uz augšu aiziet arī aizdevumu likmes), šoreiz FSR šefs būs nedaudz piesardzīgāks savos izteikumos, eiro kursam pret dolāru uz vakarpusi pat izdevās atgriezties līdz 1.12 EUR/USD līmenim.

Dolāra cena latos vakar no rīta bija pacēlusies līdz pat 57.50 santīmiem - augstākajam līmenim kopš 24. aprīļa, bet dienu pabeidza pie 57.30 santīmu atzīmes. Savukārt eiro/lata kurss, dienas ievadā nokrītoties līdz pat 64 santīmiem (zemākais līmenis kopš marta sākuma), vakar vakarā maksāja 64.22 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra