Parex Asset Management

Piektdien publicēto negaidīti slikto ASV patērētāju noskaņojumu datu iespaidā tirgu ar joni atkal pārņēma dolāram negatīvi noskaņojumi, pateicoties kuriem pirmdien eiro kursam pret dolāru izdevās uz brīdi pacelties virs 1.19 EUR/USD un vēl reizi pieskarties maija nogalē uzstādītajiem rekordlīmeņiem.

Neveiksmīgajā pagājušās nedēļas noslēgumā un ne īpaši labākā šīs nedēļas sākumā dolārs pilnīgi pamatoti var vainot piektdien vakarpusē iznākušos Mičiganas Universitātes rēķinātos ASV patērētāju noskaņojuma datus (attiecīgais indikators sagādāja ļoti nepatīkamu pārsteigumu, maijā negaidīti nokrītot no 92.1 uz 87.2 punktiem). Pašlaik ekonomisko datu nozīmība ir īpaši liela, jo tieši pēc nedēļas Federālo Rezervju sistēma sanāks kopā, lai lemtu par dolāru bāzes procentu likmēm, un jo sliktāki dati tiek publicēti, jo lielāks likmes pazeminājums ir gaidāms. Uz doto momentu izskatās, ka bāzes likmes apcirpšanu par 25 bāzes punktiem var uzskatīt par jau notikušu faktu, taču nav izslēgts, ka likme tiek pazemināta par visiem 50 bp, un tad dolāra likme būtu zem 1% (!). Kā zināms, procentu likmes pašlaik kalpo par nopietnu motivāciju turēt to vai citu valūtu, un tamlīdzīgas perspektīvas nebūt nenāk par labu dolāra pievilcībai, un ļoti labi var tikt izmantotas negatīva spekulatīva spiediena uzturēšanai. Tā notika arī šoreiz. Jau piektdien vakarā eiro/dolāra kurss, pārraujot nopietnu pretestību, pacēlās virs 1.1850 EUR/USD, kas pirmdien tam pavēra ceļu uz 1.1935 EUR/USD - atzīmi, pie kuras pašlaik atrodas eiro kursa oficiālās pastāvēšanas rekords. Kā jau bija gaidāms, vismaz pagaidām jauni rekordi izpalika, un eiro/dolāra kurss teorētiski joprojām atrodas konsolidācijas fāzē.

Procenta likmju starpības kā faktora nozīme pašreizējā valūtas tirgus virzībā uzskatāmi novērojama britu mārciņas pāros. Mārciņa kā visienesīgāko depozītu valūta SDR grozā jau kopš aizpagājušās nedēļas beigām kāpj praktiski pret visām citām pasaules nozīmīgākajām valūtām: tās attiecība pret dolāru vakar pietuvojās 1.69 GBP/USD - apgabaliem, kur tā nav bijusi kopš 1998. gada beigām.

No vakardienas notikumiem vēl var atzīmēt pēkšņu jenas vērtības kritumu, kuru var būt izraisījušās Japānas Bankas aktivitātes, jenas kursam pietuvojoties 117 USD/JPY līmenim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra