Parex Asset Management

Otrdiena bija iezīmīga ar straujām un izteikti spekulatīvām valūtu kursu svārstībām, kuru rezultātā galvenais ieguvējs bija Japānas jena, bet redzamākais zaudētājs - Eiropas vienotā valūta, kuras kurss pret dolāru dienas laikā piedzīvoja strauju kritienu no 1.13 apgabala zem 1.12 EUR/USD.

Ziņu lentēs eiro/dolāra kursa kritums tika izskaidrots ar vakarā notiekošo ASV Federālo Rezervju sistēmas regulāro sēdi. Lai arī praktiski neviens negaidīja, ka dolāra bāzes procenta likmes tiks mainītas, plaši tika spriests par iespējamību, ka FRS sava lēmuma komentārā pateiks kaut ko pozitīvu, lai kliedētu neseno darba tirgus datu izraisīto sadrūmumu attiecībā pret ASV ekonomikas izaugsmes perspektīvām.

Taču ar šo faktoru vien tādu kustību izskaidrot ir pagrūti. Visticamāk, ka daudziem spekulantiem, redzot eiro pagurumu un nespēju celties tālāk virs 1.13 EUR/USD, vienkārši neizturēja nervi, un tie sāka lielā ātrumā fiksēt peļņu. (Šīs versijas atvasinājums: redzot tirgus vispārējo noskaņošanos uz tālāku eiro kursa kāpumu, lielie spēlmaņi jeb tā saucamie operatori sagrieza kursu uz leju, lai savāktu mazo spekulantu stop-loss orderus. Šādā gadījumā tuvākajās dienās būtu jāseko ne mazāk asai kursa kustībai atpakaļ augšup.)

Bez tam eiro neveiksmi arī šoreiz var saistīt ar aktivitātēm jenas tirgū: eiro/dolāra kursa pikējums lejup no 1.13 EUR/USD sākās tieši līdz ar jenas strauju kāpumu visos valūtu pāros. Interesi par jenu var izskaidrot ar veselu rindu faktoru: kārtējo kāpumu Japānas akciju tirgū, Japānas Bankas publicēto pozitīvo viedokli par valsts ekonomikas stāvokli, japāņu naudas repatriāciju mājup no Eiropas un ASV, eksportētāju aktivitātēm utt.

Taču neskatoties uz otrdienas eiro neveiksmi vai arī tieši tāpēc, īstermiņa spekulācijās uzmanīgi (tagad būtiska ir 1.1150 līmeņa noturēšanās) var spēlēt uz eiro/dolāra kursa kāpumu ar mērķi pie 1.1350, 1.14 EUR/USD.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra