Parex Asset Management

Ceturtdiena pasaules valūtas tirgos pagāja paaugstinātas nenoteiktības gaisotnē, galvenajiem kursiem svārstoties iepriekšējās dienas līmeņos. Eiro/dolāra pāris turpināja riņķot ap 1.12 EUR/USD atzīmi.

Vienā teikumā raksturojot situāciju valūtas tirgos, jāsaka, ka dolārs joprojām izskatās ambīciju pārpilns, taču pēc tā straujā kāpuma iepriekšējā mēneša laikā tirgus spēlmaņiem nepieciešami jauni stimuli ASV valūtas pirkšanai, un šis aspekts ir kalpojis kā tirgus stabilizators. Līdz ar 1.12 EUR/USD - daudzu, tostarp arī mūsu jūlija mērķa līmeņa sasniegšanu, tirgos jūtama zināma peļņas fiksācijas interese. Tomēr neskatoties uz dolāra pārpirktību eiro/dolāra tirgū joprojām spēkā ir nu jau mēnesi vecā dolāra kāpuma tendence. Tā savu ietekmi (un līdz ar to tehnisko faktoru lielo nozīmi pašreizējā tirgus kustībā) nodemonstrēja arī vakar. Eiro kursam priekšpusdienā bija izdevies pacelties līdz 1.1250 EUR/USD - apgabalam, kur atrodas eiro/dolāra lejupejoša koridora augšējā robeža, kad sekoja ass atsitiens un kritums zem 1.12 EUR/USD. Jāpiebilst, ka savu lomu eiro nespējā salauzt tam negatīvo notikumu gaitu vakardien nospēlēja arī ekonomiskās publikācijas: negaidīti sliktie eirozonas industriālās ražošanas maija dati un labāki nekā gaidīts ASV darba tirgus un māju celtniecības rādītāji.

Tā kā pasaules valūtu savstarpējas attiecības vakar īpaši neizmainījās, maz mainījās arī lata kursi. Viens dolārs vakar vakarā pie mums maksāja 57.38 santīmus, eiro - 64.17 santīmus, bet mārciņa bija vērta 91.22 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra