Parex Asset Management

Otrdien tirdzniecību eiro/dolāra pārī vadīja galvenokārt tehniski apsvērumi - pirmdien tā arī nespējis pārvarēt savus paša rekordus virs 1.19 EUR/USD, eiro kurss bija spiests atkāpties uz 1.18 EUR/USD apgabalu. Ekonomiskajiem indikatoriem vakar bija sekundāra nozīme.

Izskatās, ka eiro/dolāra pārī joprojām turpinās tie paši konsolidācijas procesi, kuru ietekmē eiro kurss jau precīzi mēnesi nav pametis 1.16-1.19 EUR/USD robežas. Piektdienas negaidīti sliktie ASV patērētāju noskaņojuma dati bija pietiekoši ietekmīgi, lai eiro kurss spētu izrauties virs nopietna tehniskās pretestības līmeņa, tomēr ar tiem bija par maz, lai kurss spētu uzstādīt jaunus rekordus.

Līmeņos virs 1.19 interese par Eiropas valūtas pirkšanu bija tik maza, ka tirgus dalībnieki uzskatīja par labāku nofiksēt peļņu, un eiro kursam neatlika nekas cits kā pamazām atkāpties, otrdien vakarā uz neilgu brīdi pat paslīdot zem 1.18 EUR/USD (eiro kritumu nespēja apturēt pat negaidīti augstais ZEW institūta aprēķinātā Vācijas ekonomiskā noskaņojuma indeksa lēciens).

Taču te - zem 1.18 tirgus notikumos iesaistījās salīdzinoši strauji augšupejošā trenda līnija, pret kuru eiro kurss vairākas reizes atsitās jau iepriekšējā nedēļā un kura pašlaik kalpo par nozīmīgu balstu eiro ceļā augšup. Šai līnijai neko nespēja padarīt ne par kapeiku labāki kā gaidīts ASV industriālās ražošanas dati, ne nedaudz augstākā inflācija maijā (pēdējie dati lej ūdeni uz dzirnavām tiem, kas prognozē dolāra bāzes procentu likmes pazemināšanu nākamajā nedēļā tikai par 25 bāzes punktiem).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra