Parex Asset Management

Otrdienas galvenais vinnētājs bija Japānas jena, kura spēja izgriezt pogas ne tikai visām Eiropas valūtām, bet arī sakaut pašlaik salīdzinoši spēcīgo dolāru. Tas savukārt otrdien turpināja spiest uz mārciņu, Šveices franku un eiro, pēdējās valūtas kursu atgriežot pie 1.07 EUR/USD līmeņiem. Ļoti spēcīgs pašlaik ir arī Latvijas lats, spiežot Latvijas Banku pēc ilgāka pārtraukuma atkal ķerties pie pasīvajām intervencēm.

Par galveno iemeslu jenas spēkam tika nodēvēts Japānas finansu ministra Masadžiro Šiokavas vakardienas paziņojums par to, ka šajā nedēļas nogalē notiekošajā G7 valstu sanāksmē viņš nav plānojis ar ASV kolēģiem apspriest jenas mākslīgas pavājināšanas iespēju. Tamlīdzīgi izteikumi kliedēja bailes no intervencēm, un jena kā smagu balastu nometusi strauji šāvās augšup. Jāatzīmē, ka pastiprināta interese par jenām ir jūtama jau kopš pagājušās nedēļas beigām. Iespējams, ka tas ir saistīts ar japāņu finansu gada beigu tuvošanos (marta beigas), kad vietējie investori aktīvi repatriē ārvalstu ieguldījumus un vietējie eksportētāji maina ārzemēs nopelnīto jenās. Īpaši izteikti jenai pozitīvā korekcija novērojama eiro/jenas pārī, kas nav īpaši pārsteidzoši, ņemot vērā šī pāra vērtības kāpumu pagājušās nedēļas beigās līdz 130.50 EUR/JPY - jauniem trīsarpus gadu rekordiem.

Eiropas vienotā valūta bija spiesta sīvi cīnīties arī pret ASV dolāru, kurš pēdējās dienās uzvedas visnotaļ agresīvi. Otrdien pievakarē eiro/dolāra kurss atkal tika pagrūsts zem trīs nedēļu koridora apakšējās robežas - 1.07 EUR/USD.

Dolāra cena latu izteiksmē otrdien turējās daudz maz stabila pie 58 santīmiem, savukārt eiro turpināja pavājināties (dienas beigās tā cena noslīdēja zem 62 santīmu atzīmes). Viens no galvenajiem iemesliem dolāra nespējai pacelties virs 58 santīmu līmeņa ir pastiprinātais pieprasījums pēc latiem iekšējā tirgū, kā rezultātā lats pašlaik balansē uz Latvijas Bankas intervences apakšējās robežas (Latvijas Banka, šķiet, jau ir bijusi spiesta pārdot vairākus miljonus latu tirgus dalībniekiem).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra