Parex Asset Management

Līdz karam Irākā, šķiet, ir atlikušas ne vairs dienas, bet stundas. Līdz ar to ir beigusies vairākus mēnešus ilgusī mokošā nenoteiktība, un šis apstāklis pagaidām nāk par labu Amerikas dolāram. Otrdienu eiro kurss pavadīja svārstoties 1.06 dolāru līmenī.

Pirmdienas vakarā ASV prezidents Džordžs Bušs deva Irākas vadītājam Sadamam Huseinam 48 stundas, lai tas ar saviem dēliem pamestu valsti, vai arī sekos militārs trieciens. Huseins pavēstīja, ka nekādiem ultimātiem nepakļausies un ka Irākas karaspēks ir gatavs tūlītējam karam. Izskatās, ka Buša solītais "patiesības mirklis" iestāsies trešdien vakarā, kad var gaidīt pirmos amerikāņu triecienus. Ieroči ir gatavi darbam, ilgus mēnešus valdījusī nenoteiktība ir beigusies un investori pašlaik ir vienojušies pieņēmumā, ka karš būs salīdzinoši ātrs un viegls. Tamlīdzīgu noskaņojumu palīdzēja uzturēt ASV militāristu norādes, ka Irākas dienvidos dislocētās armijas daļas ir gatavas padoties bez cīņās. Līdz ar to valūtas tirgus spēlmaņi turpina atbrīvoties no iepriekš samilzušajām dolāra īsajām pozīcijām, kā rezultātā eiro kurss ir nospiests līdz 1.06 EUR/USD - divu mēnešu zemākajiem līmeņiem. Pēdējo pāris dienu notikumi valūtas tirgos ir patiešām pārsteidzoši pēc saviem mērogiem, un diez vai dolārs spēs turpināt strauju augšupeju, balstoties tikai uz optimistiskiem kara scenārijiem.

Eiro kurss vakar vakarā atradās 1.0630 dolāru līmenī, mārciņa maksāja 1.5636 dolārus, bet jenas kurss bija pacēlies līdz 118.85 jenām par vienu dolāru. Līdz ar dolāra nostiprināšanos pret visām pārējām SDR groza valūtām, dolāra cena latos vakar pacēlās līdz 58.30 santīmiem, bet eiro kļuva lētāks un maksāja 61.96 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra