Parex Asset Management

Pēdējo dienu laikā ļoti spriganā Japānas jena trešdien nedaudz pierimās, jo vairākas augsti stāvošas Japānas amatpersonas atgādināja par savu netīksmi pret pārmērīgu jenas stiprumu. Nedaudz saguris vakar izskatījās arī dolārs, uz kuru vēl joprojām spiež nerimstošie ģeopolitiskie satraukumi.

Valūtas tirgus spēlmaņu interesi par jenu atvēsināja vairāku Japānas valdības pārstāvju, tostarp paša premjera Džuničiro Koidzumi izteikumi par to, ka pārmērīgi spēcīga jena joprojām tiek uzskatīta par nevēlamu Japānas ekonomikai. Japānas finansu vadības pārstāvis starptautiskajos jautājumos Z. Mizoguči pavēstīja, ka pēdējo dienu jenas kustības ir pārāk straujas un ka valdība ir gatava nepieciešamības gadījumā iejaukties tirgū. Tirgū figurē runas, ka Japānas Banka jau devusies tirgū ar slēptiem jenas piedāvājumiem 119.00-118.50 USD/JPY apgabalā līdzīgi kā tas tika darīts janvārī.

Runājot par eiro un dolāru, var atzīmēt, ka te pagaidām nekas būtisks nav noticis. ASV un briti strādā pie jaunas ANO rezolūcijas izveides, vienlaikus turpinot gatavoties militārām aktivitātēm. ASV prezidents Bušs jau pavēstījis, ka masu protesti pret karu Irākā nav mazinājuši amerikāņu administrācijas apņemšanos atbruņot Irāku, ja būs nepieciešams - ar spēku un bez ANO atbalsta. Tamlīdzīgi noskaņojumi mazināja dolāra cīņas sparu un ļāva eiro atgriezties virs 1.07 EUR/USD atzīmes. Jāatzīmē, ka vairāki mēģinājumi paspiest eiro kursu zem minētā līmeņa pagaidām ir izgāzušies. Tomēr joprojām pastāv iespējamība, ka pēc zināma atpūtas brīža dolārs var atkal doties uzbrukumā un tuvāko nedēļu mērķis joprojām ir pie 1.05 EUR/USD.

Līdz ar eiro/dolāra kursa nelielo kāpumu, dolāra cena latu izteiksmē pazeminājās no 57.98 uz 57.83 santīmiem, savukārt eiro kļuva dārgāks un vakar vakarā starpbanku tirgū maksāja 62.16 santīmus. Atzīmēsim, ka iekšējā tirgū vēl joprojām novērojams pastiprināts pieprasījums pēc latiem, kā rezultātā arī vakar Latvijas Banka turpināja savas pasīvās intervences.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra