Parex Asset Management

Eiro kurss pēc otrdienas nesekmīgā mēģinājuma nostiprināties līmeņos virs 1.16 EUR/USD trešdien bija spiests atkāpties. Dienas beigās viens eiro maksāja vairs tikai 1.1520 dolārus, mārciņas vērtība bija 1.6644 GBP/USD, bet jenas kurss - 118.90 USD/EUR.

Otrdien vakarā eiro/dolāra attiecībai, pateicoties vilšanās sajūtai, ko sagādāja ASV ražošanas sektora aktivitātes indeksa ISM Manufactoring nespēja atgriezties virs 50 punktiem, izdevās visnotaļ pārliecinošā gaitā pacelties sprīža tiesu virs 1.16 EUR/USD. Tomēr tā kā minētā ekonomiskā indikatora sagādātā "vilšanās" principā bija iepriekš paredzama (uz to norādīja dienu iepriekš publicēts atbilstošs Čikāgas reģionālais indikators), ar vienu tehniskās pretestības punktu nedaudz virs 1.16 pietika, lai pārtrauktu eiro kursa kustību augšup. Kurss sagriezās un tikpat ātrā solī aizgāja lejup, pakāpeniski turpināja pazemināties arī trešdien, un galu galā vakar vakarā attapās vairs netālu no 1.15 EUR/USD atzīmes.

Par saviem panākumiem cīņā ar eiro dolārs var pateikties vairākām sakritībām. Pirmkārt, pēdējās pāris dienās valūtas tirgos jūtama pastiprināta interese par jenām, kuru iegādei līdzekļi tiek ņemti, vairāk pārdodot eiro un nevis dolārus. Jenas pievilcības pamatā ir pirmdien publicētā ziņa par Japānas lielo ražotāju noskaņojuma negaidītu uzlabošanos un tā izraisīts Nikkei 225 indeksa drudžains divu dienu kāpums. Bez tam dolāram par labu nāca vakar iznākušie dati par negaidīti pieaugušajiem pasūtījumiem ASV rūpnīcās maijā. Dolārs izskatās noskaņots visnotaļ agresīvi, taču, vai eiro kurss šonedēļ atkal testēs nozīmīgo 1.14 EUR/USD apgabalu, lielā mērā būs atkarīgs no ceturtdien gaidāmajiem ļoti svarīgajiem ASV darba tirgus datiem.

Latvijā viens dolārs vakar maksāja 56.40 santīmus, bet eiro - 64.95 santīmus. Var atzīmēt, ka vakar bija novērojama samērā iespaidīgas lata svārstības SDR piesaistes koridora robežās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra