Parex Asset Management

Ceturdien tirgus dalībnieki turpināja ar piesardzību raudzīties uz ASV dolāru. Vēl trešdienas izskaņā eiro izdevās caursist 1.17 EUR/USD atzīmi, bet ceturdienas ievadā tā vērtība jau uzlēca līdz pat 1.1767 dolāru atzīmei, kas ir jauns 3.5 mēnešu maksimums. Tomēr vēlāk sekojošā korekcija piespieda eiro atkāpties zem 1.17 dolāru atzīmes.

Tirgus ir ieņēmis piesardzīgu pozīciju pirms piektdien publicējamiem makroekonomikas jaunumiem, kad tiks publicēti pēdējie ASV nodarbinātības dati. Jāatgādina, ka pēdējo septiņu mēnešu laikā ASV ir vērojama nemitīga darba vietu skaita samazināšanās un bezdarba līmenis atrodas tuvu deviņu gadu augstākajam līmenim. Analītiķi prognozē, ka jaunākie dati varētu liecināt par turpmāku situācijas pasliktināšanos.

Ceturdien publicētie makroekonomikas dati, kopumā vērtējot īpašus pārsteigumus tirgum nesagādāja, līdz ar to palika praktiski nemanīti. Tā ražošanas pasūtījumu apjoms augustā samazinājās par 0.8% - analītiķi prognozēja 0.5% kritumu. Dienas būtiskākais notikums Eiropā, nešaubīgi, bija Eiropas Centrālās Bankas (ECB) kārtējā tikšanās, kas bija pēdējā ECB sanāksme Vima Dusenberga vadībā, jo jau no pirmā novembra viņu šajā amatā nomainīs pašreizējais Francijas bankas vadītājs Žans Klods Trišē. Kā jau iepriekš tika prognozēts, arī šoreiz tika nolemts atstāt bāzes procentu likmi nemainīgu 2% līmenī. Tirgus dalībnieki sagaida, ka Trišē šajā jautājumā varētu būt pragmatiskāks un vairāk tendēts uz ekspansīvu monetāro politiku, lai atdzīvinātu iestigušo Eiropas ekonomiku.

Trešdienas pievakarē eiro kurss atradās pie 1.1685 dolāru atzīmes, jenas pie 110.75 USD/JPY atzīmes. Savukārt Latvijas starpbanku tirgū dolārs maksāja 55.54 santīmus, bet eiro starpbanku tirgū varēja nopirkt par 64.91 santīmu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra