Parex Asset Management

Trešdien eiro/dolāra kurss svārstījās netālu no otrdien sasniegtajiem trīsarpus mēnešu zemākajiem līmeņiem. Negatīvi uz Eiropas vienoto valūtu atsaucās negaidītais Francijas IKP apjoma kritums 2. ceturksnī par 0.3%, tomēr ar šiem datiem bija par maz, lai tirgus spēlmaņi papildus pirktu jau tā dārgo dolāru.

Trešdien bija iezīmīga ar zināmu pieklusumu valūtas tirgus spēlmaņu aktivitātē. Pēc eiro/dolāra kursa dramatiskajiem kritumiem nedēļas ievadā daļa investoru izlēma piefiksēt nopelnīto un ar vēsu skatu novērtēt radušos situāciju tirgū. Bet tā, jāatzīst, ir izvērtusies visnotaļ interesanta jeb precīzāk - eiro ļoti bīstama.

No tehniskās analīzes viedokļa, eiro/dolāra kurss pašlaik šūpojas uz aptuveni 3 līdz 5 procentus dziļas tālāka krituma malas. Tas ir, ja eiro kurss caursit ļoti nozīmīgo tehnisko atbalsta līmeni pie 1.1050 EUR/USD, tad teorētiski tam priekšā stāv ļoti nepatīkama perspektīva aizlidot uz 1.08 un pat 1.05 EUR/USD līmeņiem. Pirmais nopietnais mēģinājums salauzt minēto līmeni notika jau otrdien (zemākā atzīme - 1.1060), savukārt vakar (pēc datiem par negaidīto iekšzemes kopprodukta kritumu (-.03%) Francijā - eirozonas otrajā lielākajā ekonomikā) notika vēl viens, tiesa jau daudz kūtrāks (zemākā atzīme - 1.1080). Nelielu atelpu eiro iegūtu, ja spētu pacelties atpakaļ virs 1.1150, kas mazinātu pašlaik ļoti aizdompilno un negatīvo attieksmi pret Eiropas valūtu. Katrā ziņā, kā jau minējām, situācija ir ļoti saspīlēta, un, ja tic teorijai par lielo starptautisko valūtas operatoru globālu sazvērestību, tad tuvākajās dienās var gaidīt interesantus notikumus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra