Pirmdiena pasaules valūtas tirgos pagāja samērā mierīgi, valūtu kursiem svārstoties netālu no piektdienas slēgšanās līmeņiem. Ņemot vērā jau tik daudz aprunātās, bet vēl joprojām spēcīgās un ar katru dienu pieaugošās bailes no kara dolāra pozīcijas neizskatās diez ko pārliecinošas.

Pagājušās nedēļas nogalē ASV Aizsardzības sekretārs Ramsfelds nāca klajā ar diezgan interesantu piedāvājumu: Irākas vadītāji tiktu atbrīvoti no apsūdzībām kara noziegumos un vajāšanas, ja tie labprātīgi dotos izsūtījumā uz dzīvi kādā trešajā valstī. Šis jaunums deva vielu spekulācijām par iespēju izvairīties no kara, un pateicoties tam dolāram jauno darba nedēļu izdevās uzsākt ar kāpumu pret visām galvenajām valūtām. Tomēr šādai kustībai nebija lemts ilgs mūžs. Kā apliecinot tirgos vēl joprojām valdošo dolāram negatīvo noskaņojumu, pat tāds neliels dolāra kāpums radīja nepārvaramu vēlmi pārdot šo valūtu, un līdz vakarpusei tā bija atdevusi rīta ieguvumus.

Neapšaubāmi, ka turpmāko dienu laikā valūtas tirgus dalībnieku nervozie skatieni būs vērsti Irākas virzienā. Satraukuma iemesls ir arvien tuvāk nākošais 27. janvāris, kad ANO ieroču inspektori solījušies paziņot savu verdiktu par Irākas ieroču ziņojumu. Daudzi ir sabijušies, ka nelabvēlīgus paziņojumus ASV var izmantot kā ieganstu aktīvai rīcībai. Vēl gribētos atzīmēt, ka pašlaik Amerikas kompānijas aktīvi publisko ceturkšņa finansu rezultātus. Šonedēļ ar saviem ziņojumiem klajā nāks tādi ASV ekonomikas pīlāri kā Citigroup, Ford, McDonald's, Lucent, 3M, Amazon, Merrill Lynch u.c., un pēc šiem vēstījumiem investori varēs spriest arī par visas ASV korporatīvās vides stāvokli un perspektīvām.

Pirmdien vakarā eiro kurss bija 1.0665 dolāri, mārciņa maksāja 1.6070 dolārus, bet jenas kurss bija 118.13 USD/JPY. Dolāra cena latu izteiksmē bija 58.20 santīmi, bet eiro maksāja 62.10 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra