Parex Asset Management

Dramatiskie notikumi Turcijā ceturtdien pasaules valūtas tirgu turēja paaugstināta stresa stāvoklī. Kā parasti šādā situācijā, no lielajām valūtām galvenais cietējs bija dolārs, tomēr šoreiz iztika bez smagiem zaudējumiem.

Nežēlīgie terora akti Stambulā vakar atradās pasaules masu mediju uzmanības centrā. Visu dienu no vietas CNN to vien darīja kā rādīja sprādzienos sagrautās ēkas un cietušos, ik pa brīdim atjaunojot informāciju par bojāgājušajiem un ievainotajiem, un publiskoja dažādu amatpersonu komentārus. Protams, ka šādos apstākļos pasaules finansu tirgi atradās pastāvīga sasprindzinājuma varā, un, kā jau tas ierasts globālu ģeopolitisku satricinājumu apstākļos, šis stress negatīvi atsaucās uz Amerikas dolāru. Jau tā nepatīkamo situāciju vēl aizdomīgāku padarīja fakts, ka teroristu - pie tam al-Qaeda - uzbrukums noticis vienlaikus ar ASV prezidenta Buša vizīti Lielbritānijā. Tāpēc nav brīnums, ka pēkšņi parādījusies informācija par Baltā Nama evakuāciju, izraisīja asu dolāra kritumu, kura laikā eiro kurss pietuvojās, bet mārciņas kurss - arī uzstādīja jaunu piecu gadu rekordu. Taču šis ātri satraukums rimās, un līdz ar darbinieku atgriešanos Baltajā Namā, atguvās arī dolārs.

Dolāra ceturtdien nodemonstrētā spēja nostāvēt uz kājām tik dramatiskos apstākļos liecina par labu šīs valūtas īstermiņa perspektīvām. Tomēr ņemot vērā faktorus, kas pašlaik balsta dolāru, tas ir - pats tā lētuma fakts plus baumas par Japānas Bankas klātbūtni tirgū - dolāra pozīcijas ir ļoti nestabilas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra