Parex Asset Management

Eiro/dolāra kurss ceturtdien no rīta izšāva caur visu tik cieši vēroto 1.1050 EUR/USD līmeni un lielā ātrumā sasniedza jaunu - šoreiz psiholoģiski svarīgo 1.10 atzīmi, pie kuras tad arī tika pavadīta visa atlikusī diena.

Kā jau tas parasti notiek tehnisku faktoru vadīta un spekulatīvi noskaņota tirgus apstākļos, īpašu iemeslu agrā rīta stundā notikušajam izrāvienam caur 1.1050 EUR/USD (par kuru mēs jau runājām trešdien) nebija. Visticamāk, ka aptuveni šajā pat laikā iznākušos Vācijas 2. ceturkšņa iekšzemes kopprodukta precizētos datus var uzskatīt par tīru sakritību, jo nekādus pārsteigumus tie sev līdzi nenesa (tie apstiprināja jau iepriekš zināmo, proti, Eiropas lielākās ekonomikas IKP 2. ceturksnī krities par 0.1% pēc 0.2% krituma pirmajā ceturksnī).

Tā kā 1.1050 EUR/USD līmenis atradās teju katra valūtas tirgus dalībnieka ciešā uzraudzībā, zem tā bija izvietoti apjomīgi eiro/dolāra pāra automātiskie pārdošanas uzdevumi. To iedarbināšana noveda pie visnotaļ loģiskām sekām - eiro kurss strauji lidoja lejup par pusfigūru un attapās tikai zem 1.10 EUR/USD - šoreiz ne tik tehniski cik psiholoģiski svarīgas atzīmes. Ņemot vērā šī līmeņa dabu, tam būs grūti nostādīt eiro uz kājām, tāpēc ir iespējams tālāks kursa kritums. Tajā pat laikā tirgus nu ir kļuvis pārmērīgi nospriegots, un būtu tikai loģiski, ja drīzumā būtu vērojama tirgus vismaz nomierināšanās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra