Otrdien no rīta tirgos notika neliela dolāram pozitīva korekcija, kuras galvenais vaininieks un līdz ar to arī dienas lielākais zaudētājs bija Japānas jena. Tomēr vakarā atskanējušie agresīvie Buša izteikumi bez īpašām problēmām dzēsa teju visus dolāra ieguvumus.

Masveidīga jenas pārdošana aizsākās agri no rīta jau Āzijas tirdzniecības sesijas laikā. Notikušā izskaidrojumu diez vai būtu jāmeklē starp fundamentāliem faktoriem, jo, visticamāk, ka šīs tirgus kustības pamatā bija tīri tehniski apsvērumi. Pēdējā laikā jenas spekulatīvo garo pozīciju apjomi bija sasnieguši gadiem nepieredzētus līmeņus, un, ņemot vērā tādu faktoru kā bailes no Japānas Bankas intervences, tirgus pārpozicionēšanās nebūt nav pārsteidzoša.

Tirgus dalībnieku vēlme atbrīvoties no jenām izraisīja šīs valūtas kritumu pret galvenajām pasaules valūtām, tostarp eiro un dolāru. Pēdējam jenas vājums izrādījās izdevīgāks, jo dolārs daudziem investoriem likās salīdzinoši pievilcīgāks saistībā ar tā lētumu. Jena aktīvāk tika mainīta pret dolāriem nekā pret eiro un citām valūtām, un šis apstāklis palīdzēja dolāram nedaudz nostiprināties uz citu valūtu fona.

Tomēr dolāra priekiem nebija lemts ilgs mūžs. Drīz pēc Amerikas pamošanās ASV Džordžs Bušs nāca klajā ar paziņojumu, ka "Sadams Huseins nemaz netaisās atbruņoties" un ka "viņam atvēlētais laiks tuvojas beigām". Valūtas tirgus reakcija bija atbilstoša, un dolārs strauji zaudēja savus ieguvumus.

Kopumā dienas laikā jenas kurss pēc pakāpšanās līdz pat 119 USD/JPY dienu pabeidza ar 0.50% kritumu 118.70 USD/JPY līmenī. Eiro kurss dienas laikā tikpat kā nemainījās un vakar vakarā bija 1.0675 dolāru, arī lata kursi saglabājās nemainīgi: 0.5823 USD/LVL un 0.6215 EUR/LVL.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra