Parex Asset Management

Eiro/dolāra kurss jauno darba nedēļu iesāka ar kāpumu virs 1.13 EUR/USD. Straujas izmaiņas vakar piedzīvoja sterliņu mārciņas vērtība, kuru pamatīgi sašūpoja skandāls ap bijušā Apvienoto Nāciju ieroču inspektora nāvi.

Vispirms nedaudz par eiro. Piektdien vēlu vakarā, aptuveni kā mēs bijām gaidījuši, tika salauzta eiro/dolāra kursa lejupejošā tendence, kura bija spēkā precīzi mēnesi un kuras "darbības" ietekmē eiro kurss nokritās 1.19 līdz 1.11 EUR/USD. Šo panākumu spārnota, jauno darba nedēļu Eiropas vienotā valūta uzsāka uz salīdzinoši optimistiskas nots un vakar pēcpusdienā tai izdevās atgriezties virs 1.13 EUR/USD atzīmes. Ļoti iespējams, ka uz šāda noskaņojuma viļņa eiro kurss jau vistuvākajā laikā var pietuvoties 1.14 EUR/USD līmenim, kur varētu notikt nākošās sūrās cīņas. Amerikas ekonomikas datu publikāciju ziņā šī ir salīdzinoši tukša nedēļa, tāpēc, visticamāk, liela nozīme tirgus notikumos atkal būs tehniskajiem faktoriem.

Interesanti notikumi vakar bija vērojami britu mārciņas tirgū. Par satraukumu iemeslu kalpoja nedēļas nogalē uzplaiksnījušais skandāls ap Deivida Kellija, britu Aizsardzības Ministrijas padomnieka un bijušā Apvienoto Nāciju ieroču inspektora pašnāvību. BBC jau pēc traģiskā notikuma pavēstīja, ka tieši Deivida Kellija sniegtā informācija kalpojusi par pamatu BBC apgalvojumiem par Tonija Blēra valdības apzinātu rīcību, sagrozot Irākas izlūkošanas datus, ar mērķi pārliecināt sabiedrību par Irākas kara nepieciešamību. Tagad, kad par šo tēmu aktīvi diskutē gan Lielbritānija, gan visa pasaule, Kellija nāve izskatās ļoti aizdomīga, un tas kalpo par pamatu visvisādām spekulācijām. Tamlīdzīgu satraukumu ietekmē mārciņa pirmdienu uzsāka par aptuveni procentu zemāk (dolāru izteiksmē mārciņa pirmo reizi trīs mēnešu laikā maksāja zem 1.58 dolāriem). Vēlāk valūtas tirgus dalībnieki nomierinājās, spekulācijas rimās, un mārciņa atguva visus zaudējumus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra