Parex Asset Management

Otrdien valūtas tirgos turpinājās kursu bezmērķīga dreifēšana. Eiro/dolāra kurss, izrāvies no pagājušās nedēļas lejupslīdošā koridora, nu ir pilnīgi pazaudējis virzienu, savukārt jena pēc pirmdienas palētināšanās atkal ir kļuvusi pieprasīta.

Vakar beidzās Āzijas - Klusā okeāna reģiona ekonomiskās sadarbības organizācijas divas dienas ilgusī sanāksme. Spriežot pēc gala komunikē, valūtu jautājums samitā oficiāli nav ticis apspriests, un investori tā arī nesaņēma gaidītās norādes par Āzijas nostāju pašlaik aktuālajā valūtu politiku jautājumā. Līdz ar to valūtas spekulanti palika bez cerētās jaunās spēļmantiņas, arī no ASV prezidenta Buša dienas laikā netika saņemti jauni interesanti komentāri, un tāpēc valūtu kursi tika pamesti savā vaļā.

Teorētiski šāda notikumu attīstība var izrādīties dolāram nelabvēlīga, jo jaunas informācijas vakuuma apstākļos (atlikušo nedēļas dienu laikā ASV tiks publicēts tikai viens indikators - iknedēļas bezdarba pieteikumu dati ceturtdien), virsroku īstermiņa tendenču noteikšanā atkal var iegūt tirgus "fona noskaņojums", kurš pašlaik nebūt nav dolāram pozitīvs.

Japānas jenai vakar izdevās atgūt daļu no pirmdienas zaudējumiem. Tirgus dalībnieki runā, ka virs 110 USD/JPY Japānas kompānijas aktīvi mainījušas ārvalstīs iegūtos dolārus pret jenām. Te vēl der atzīmēt, ka, saskaņā ar Šveices bankas UBS datiem, ASV investori turpina lielos apjomos pirkt Āzijas aktīvus, kas zināmā mērā izskaidro negatīvo spiedienu uz dolāra/jenas pāri.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra